IŞİD’e Katılan Çankırılı Hasan Gündoğmuş Suriye’de Öldürüldü!

featured
service

Ailesi ile birlikte Suriye’de IŞİD’e katılan işadamı (çırdaklı) Hasan Gündoğmuş’un bir çatışma sırasında öldürüldüğü bildirildi.

Kurşunlu’nun tanınmış isimlerinden işadamı Hasan Gündoğmuş, eşi, iki kızı, oğlu, damatları ve torunları ile birlikte cihatçı gruplara katılmak için Suriye’ye yerleşti.

Ankara’da dış cephe kaplama ürünleri imal eden bir firması bulunan Hasan Gündoğmuş, 2014 yılı ortalarında Kurşunlu’da bulunan ablalarını bir gece yarısı ziyaret etti. Aslında bir veda ziyareti taşıyan buluşmada Suriye’ye gideceğini ablalarından gizleyerek helallik dileyip evden ayrıldı. Gündoğmuş, ertesi gün ailesi ile birlikte kaçak yollardan sınırı geçerek Suriye’de IŞİD saflarına katıldı.

Daha sonra uzun müddet sırra kadem basan Gündoğmuş ailesinin Suriye’ye yerleştiği öğrenildi. Haftada bir gün yakınlarını arayarak görüşen Gündoğmuş, ancak yaşadığı yerle ilgili ayrıntılı bilgi vermiyordu. Yakında izin alarak Türkiye’ye geleceğini söyleyen Gündoğmuş’un pazar günü rejim güçleri tarafından yapılan bombalı saldırıda hayatını kaybettiği haberi sevenlerinde şok etkisi yarattı. Saldırıda Gündoğmuş’un damatlarından birisinin daha hayatını kaybettiği, diğer damadının ise bacağının kopması sonucu ağır yaralandığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Çevresinde yardımsever, neşeli kişiliği ile çok sevilen Hasan Gündoğmuş’un Suriye’de toprağa verildiği öğrenildi.

Gündoğmuş Suriye’ye gitmeden önce bir arkadaşına attığı kısa mesajda:

Yokuşlar kaybolur, çıkarız düze,

Kavuşuruz sonu gelmez gündüze,

Sapan taşlarının yanında füze,

Başka alemlere farkımız bizim…

Gideriz nur yolu izde gideriz,

Taş bağırda, sular dizde gideriz,

Bir gün akşam olur biz de gideriz,

Kalır dudaktan dudağa marşımız bizim… NFK..

 

IŞİD’e Katılan Çankırılı Hasan Gündoğmuş Suriye’de Öldürüldü!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin