Kaldırım İşgallerini son buluyor!

featured
service

Kaldırımlar Temizleniyor

Çankırı Belediyesi şehir içerisindeki kaldırımların esnaflar tarafından gelişi güzel kullanılmasını engellemek amacıyla başlattığı çalışmaları sürdürüyor.

Özellikle yaya kaldırımlarına esnaflar tarafından teşhir amaçlı konulan malzemeler Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kaldırılıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Başkan Yardımcısı Hüseyin Boz, şehir içerisinde kaldırımların işgalinin hem görsellik, hem de yayaların kullanımı açısından hoş bir görüntü olmadığını belirterek “Vatandaşlarımızdan da bu konuda çok şikâyetler alıyorduk. Gerek bireysel olarak gerekse internet ortamında yapılan şikâyetleri dikkate aldık. Ekiplerimize gerekli talimatları vererek belediyeye ait kaldırımları temizliğe başladık. Kaldırımların durumuna göre 60–70 cm kullanıma izin veriyoruz. Daha fazla kullanıma kesinlikle izin verilmeyecek. Bu konuda esnaflarımızın da desteğini bekliyoruz. Bu şehir hepimizin hep birlikte sahip çıkmalıyız” dedi.

Apartmanların çekme mesafesinde kalan alanlara müdahalelerinin söz konusu olmadığını belirten Başkan Yardımcısı Boz “Bu alanların kullanımı bina sahiplerine aittir. Biz yayalarımızın kaldırımları rahat kullanabilmeleri için gerekli tedbirleri aldık. Uygulamayı taviz vermeden sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

Kaldırım İşgallerini son buluyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin