Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği ekibinin Şabanözü ziyareti

featured
service

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği İl Temsilcisi Prof. Dr. Rıza Gürbüz, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı Çankırı İl Müdürü Yusuf Möhür, KOSGEB İl Müdürü Yüksel Özdemir, KUZKA Çankırı Yatırım ve Destek Ofisi Koordinatörü Mustafa Kolay, Çankırı Ticaret İl Müdür Vekili Şükrü Karaaslan, Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü Uzmanı Mahmut Kaya’dan oluşan Çankırı İli, Kamu –Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) ekibi 04 Mart 2016 tarihinde Şabanözü’ndeki organize sanayi bölgelerindeki büyük ölçekli sanayi kuruluşlarını işbirliği için ziyaret ettiler.

Çankırı KUSİ ekibi önce Şabanözü Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünü, daha sonra Şabanözü Organize Sanayi bölgesinin önemli 2 kuruluşu olan Ernamaş, Gelal Çorap fabrikalarını, son olarak da patlayıcı maddeler ihtisas organize sanayi bölgesindeki turaç fişek ve mermi fabrikası, Kapeks patlayıcı madde fabrikası ve gürel fişek fabrikalarını ziyaret ederek, fabrika yetkililerinden yaptıkları çalışmalar, projeleri, sorunları ve hedefleri hakkında bilgi aldılar ve KUSİ çalışmaları ve gelecekteki hedefleri hakkında fabrika yetkililerine bilgi sundular.

Gürbüz, “Ziyaretin temel amacı; sanayicilerin ihtiyaç duydukları alanda üniversite öğretim elemanları ile işbirliği içinde projeler geliştirmek, nitelikli eleman teminine katkı sağlamak, yüksek lisans ve doktora çalışmalarında sanayinin sorunlarına çözüm üretecek tezler yaptırmak ve böylece ülke kalkınmasına katkı sağlamaktır” dedi. İlerleyen günlerde ise diğer ilçelerdeki ve merkezdeki büyük ölçekli fabrikaların ziyaret edileceği bilgisi verildi. KÜSİ çalışmalarına destek sağlamak üzere 16 Şubat 2016 tarihinde resmi gazete yayımlanan 6676 sayılı ar-ge kanunu ile öğretim elemanlarına döner sermayeden daha fazla kaynak sağlama imkânının getirildiğini ve bazı desteklerin sağlandığını ifade ettiler.

Kaynak:Bizim Çankırı

Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği ekibinin Şabanözü ziyareti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin