Kenbağ’da içme suyu hattı tamamlandı

featured
service

Çankırı Belediyesi, Kenbağ mevkiinde içme suyu hattı çalışmalarını tamamladı. Bölgede sık sık arızalanan içme suyu hattını yenileyen Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Kenbağ mevkii sakinlerine daha kaliteli içme suyu ulaştırdı.

 

İl Jandarma içme suyu hattı yenilendi. Bölgeye mevcut çapı korunarak 400 m boyunca içme suyu hattı döşendi. Basınç sınıfı 10 atü’den 16 atü’ye çıkarılarak daha dayanıklı bir altyapı da oluşturuldu.  Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı mühendis ve teknikerler eşliğinde yürütülen çalışmalarda; 3 Beko Loder, 5 kamyon ve 20 kişilik ekip görev aldı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından sürücülerin yol geçişinde sorun yaşamamaları için çalışma yapılan yol kumdan arındırılarak belediye ekiplerince yıkandı.

 

Altyapıda sorunlu bölgelere neşter vurmaya devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Vatandaşlarımızın içme suyuna problemsiz bir şekilde ulaşması için eskiyen ve arızalanan hatlara müdahale ediyoruz. Fakat bizim için altyapıda en önemlisi; Çankırı’nın geleceğine yönelik en belirleyici projelerden biri olan ve şehrin altyapısı için kalıcı çözümler sunan IPA (Instrument for Pre-Accession Assistance-Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı)  programı kapsamında titizlikle yürüttüğümüz çalışmalardır. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir altyapıya kavuşmaları için attığımız somut adımlarımızı plan ve program dâhilinde gerçeğe dönüştürme hedefinde var gücümüz ile çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Kenbağ’da içme suyu hattı tamamlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin