Kim derdi ki Japonlar Çankırı’ya yatırım yapacak!

featured
service

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Cumartesi günü Çankırı’ya geldi.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımıyla Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı, İl Milletvekilleri Av. İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, İl, İlçe ve Belde Yönetim Kurulları, Belediye Başkanları, Mahalle ve Köy Temsilcileri, Sandık Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Belediye Meclisi Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyelerinin katılımlarıyla 25 Ekim 2014 Cumartesi günü saat: 14:00 de Koç Otel Konferans salonunda yapıldı.

Divan Başkanlığını Belediye Başkanı İrfan Dinç’in yaptığı toplantı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu açılış konuşması yaparak kongre süreçlerini tek adayla tamamlayacaklarını ve 2015 seçimlerinde %74 başarı elde edeceklerini belirtti.

2001’de hasta adam olan Türkiye’mizi bugünün Dünya devletlerine reçete yazan Türkiye haline getirildiğinin altını çizerek konuşmasına devam eden Çivitçioğlu, “Çankırı seçim bölgemizde istikrar devam ediyor. Yerel yönetim seçimlerinde %51 oy oranı ile Türkiye 13.sü olduk. Cumhurbaşkanlığı seçiminde %73,8 lik oy oranı ile Cumhurbaşkanımıza en çok oy veren 6. İl olduk. Bütün Çankırı halkına teşekkür ediyorum” dedi.

2015 seçimlerindeki hedefin %74’lük bir başarı olduğunu belirten Çivitçioğlu “Çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Kongre sürecimiz başladı. 8 Kasım’da ilk kongremizi Yapraklı’da başlatıp, 28 Aralık’ta Çankırı Merkez’de yapacağımız kongrelerle tamamlayacağız.  Biz kongre sürecimizden diğer partiler gibi kavga dövüş içinde değil, birlik ve beraberlik içinde çıkacağız. Her ilçede gösterileceğimiz tek adayla başarılı bir şekilde kongre sürecimizi tamamlayacağız. Kongrelerimiz şölen havasında geçecek” dedi.

Siyasetin şiddetle alakanlandırılmaması gerektiğini de belirten Çivitçioğlu “Şiddetin destekçisi olanlar Ak Parti ile siyasetle yarışamayacaklarını her geçen gün bir kez daha anlıyorlar” dedi.

Açılış konuşması sonrasında Başbakan Yardımcısı Ali Babacan kürsüye gelerek yoğun katılımdan dolayı Çankırılılara teşekkür etti ve “AK Parti’nin kurumsal yapısının ne kadar güçlü olduğu, köklerinin ne kadar derinde olduğu bu toplantıda bir kez daha ortaya çıkmıştır. Teşekkürler Çankırı” dedi.

12 yıl önce zor bir Türkiye tablosu devir aldıklarını ve devir sürecinden sonra Türkiye’yi her daim ileriye taşıdıklarını ifade eden Babacan “Şuanda bile Güneyimiz ve Kuzeyimiz ateş çemberi içinde. Bizimle içerden ve dışarıdan uğraşanlar olmasına rağmen, Türkiyemiz yoluna emin adımlarla devam ediyor. %14.1 büyüme oranı yakaladık. AB’ye üye 28 ülke arasında Türkiye 2013 yılının en büyüyen ve en kalkınan ülkesi oldu. Bu bu yılda devam ediyor. İMF’den borç alan değil, borç verme teklifinde olan bir ülke olduk.  2002’de 36 milyar olan ihracat rakamını bugün 160 milyara çıkarttık. Başı dertte olan herkese kapımızı açtık. Kim ne kadar uğraşırsa uğraşsın bizi bölemeyecektir. Bizim kültürümüz güçlü bir kültürdür. Bizi başka ülkelerle karıştırmasınlar. Biz kardeşlik temeline dayanan bir anlayışa sahibiz. Bizim birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece kimse bizim sırtımızı yere getiremeyecektir” dedi.

Türk demokrasisinin en önemli sorunun muhalefet sorunu olduğunu belirten Babacan “Bazı siyasetçiler küçük hesaplar peşinde koşuyorlar. Milletin bekası söz konusu olduğunda küçük hesaplara girilmez. Biz muhalefetsiz bir demokrasinin olmayacağını her zaman söylüyoruz. Ama işlerine geldiği şekliyle hareketle muhalefetin olmayacağını söylüyoruz.” dedi.

“Kim derdi ki Japonlar Çankırı’ya yatırım yapacak.” diyerek sözlerine devam eden Babacan “Artık dış devletler Türkiyemize, Çankırı insanına güveniyorlar. Eğitimde sağlıkta geldiğimiz noktayı herkes görüyor ve Dünya’da, uyguladığımız sistemler örnek alınıyor. Çankırı’da kamu yatırımları gayet iyi bir şekilde ilerliyor. Yenilenen ve kalite standartları yükseltilen yollar sayesinde Esenboğa havalimanı Çankırı havalimanı olmuş durumda. Çankırı çalışıyor ve emeğinin karşılığını alıyor” diyerek seçim başarısında 13. sıradan 6. sıraya yükselmek Çankırı’ya yetmez. Çankırı’dan 2015 yılında derece bekliyoruz” dedi.

Konuşmalar sonrasında Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu tarafından Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’a tablo hediye edildi ve toplantı basına kapalı şekilde devam etti.

 

 

 

Kim derdi ki Japonlar Çankırı’ya yatırım yapacak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin