Kızılay’a 130 ünite kan bağışı yapıldı

featured
service

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Murat Yılmaz yaptığı yazılı basın açıklamasında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinliği kapsamında ilimize gelen Kızılay otobüsünün 130 ünite kan aldığını aktardı.

Yılmaz yaptığı açıklamada

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği çerçevesinde Bakanlığımız ve Türk Kızılay’ı iş birliği ile 81 ilde “Kan Bağışı Kampanyası” düzenlenmiştir.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği iş birliği ile kan bağışı kampanyası için Çankırı Kızılay Şubesi ile koordineli çalışılmıştır. Çankırı Kızılay Şubesi tarafından görevlendirilen Kan Bağışına halkımız yoğun ilgi ve katılım sağlamıştır. Halkımız ve sağlık personelimiz  tarafından toplam 130 ünite kan bağışında bulunulmuştur. Kızılay Kan Bağış Aracı, Sağlıklı Yaşam Aracı, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ambulansı, UMKE ekibi ve İl İlçe merkezinde görev yapan sağlık peresoneli nöbetlerinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğinine akşam 20:00’den sabah 07:00’a kadar tam destek sağlamıştır.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Kızılay’a 130 ünite kan bağışı yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin