Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi

featured
service

2016 yılının son koordinasyon toplantısı Vali Mesut Köse başkanlığında dün gerçekleştirildi.

 Toplantıya ilçe kaymakamları ve belediye başkanları,  bölge müdürleri ve kurum amirleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mesut Köse, “Bugünkü toplantıda 2016 Yılı Yatırım Programı’nda yer alan projelere ilişkin değerlendirmeler yapılacaktır” dedi.

İl genelinde toplam 507 projenin olduğunu aktaran Vali Köse, bunların 220 adetinin bittiğini, 204 adedinin devam ettiğini, 52 projenin ihale aşamasında olduğunu ve 31 projeye ise başlanılamadığını aktardı. Vali Köse ayrıca 507 projenin parasal tutarının ise 3 milyar 21 milyon TL olduğunu aktardı.

“2016 Yılı Yatırım Programı’na bağlı olarak kuruluşlarca hazırlanan Çalışma ve İş Programları çerçevesinde çalışmaların verimlilik, etkinlik ve tutumluluk içerisinde yürütülmesi büyük önem taşımaktadır” diyen Vali Köse, “Bu çerçevede Devletimizin tahsis etmiş olduğu ödeneklerin yerinde ve zamanında kullanılması için her düzeydeki personel görevini özenle ve gayretle yerine getirecektir.

Kuruluşlarca uygulamayı etkin kılacak çalışma ve iş programları özenle takip edilerek ihale süreci ve mevsim şartları gibi unsurlar dikkate alınacaktır. Yatırım Programı’nda yer alan projelerin zamanında bitirilmesi temel hedef olup, projenin her aşamasında bu temel hedefin dikkate alınması ve bu açıdan gerekli gayretin sürdürülmesi gerekmektedir.

İlimiz yatırım programında yer alan yatırımların kalkınma sürecimize en üst düzeyde katkı vermesini diliyorum” dedi.

Toplantıya katılan yatırımcı kurumlarım sorumluları 2016 yılı çalışmaları gerçekleştirilecek olan projeler hakkında bilgiler verdiler.

Yapılan çalışmalar konusunda ilk sözü alan Vakıflar Bölge Müdürü Temel Ünlü, restorasyon çalışması çok uzun süren Ulu Caminin ibadete açıldığını ve resmi açılışın Bakanın katılımıyla gerçekleştirileceğini aktardı.

Çankırı’da taşkın koruma ve sulama  çalışmalarına büyük önem verdiklerini dile getiren DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, il genelinde 2 si hizmet 28’i tarım olmak üzere toplam 30 projenin yer aldığını aktardı.

Çankırı tarımı için önemli projelerden olan Hamzalı barajının 2017 yılında tamamlanacağını da aktaran Dündar, “Proje tamamlandığında 95 bin dekarlık alan sulanacak. Ayrıca Tımarlı sulama projesiyle de 41 bin dekarlık alanda sulanacak. Çankırı en fazla gölet ve baraj çalışması yaptığımız il. Yapılacak çalışmalarla Çankırı geniş bir sulama havzasına kavuşacak” dedi.

Çankırı da ağaç dikimine büyük önem verdiklerini dile getiren Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya gerçekleştirilecek proje çalışmalarına değindi.

Özkaya, ayrıca Orköy çalışmalarına değindi ve 460 aileye destek sağlandığını aktardı.

Çankırı için önemli çalışmalardan olan Aşiyan Kavşağı projesinin 4 Kasım’da yapılacağını aktaran Karayolları 15. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, Ilgaz Tünelinde büyük ilerleme sağlandığını dile getirdi.

Özendi son olarak ise Çankırı çevre yolu çalışmalarına değindi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin