Kuraklık uyarısı!

featured
service

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Cuma günü Çankırı Valiliği tarafından düzenlenen ‘Muhtarlarla Tanışma’ toplantısında, kurak bir sene geçireceğimize vurgu yaparak, su tüketimi konusunda herkesin çok dikkatli davranması gerektiğini dile getirdi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, “Muhtarla Tanışma” toplantısında, ilimiz genelinde yaşanan kuraklık sıkıntısının altını çizerek, herkesi dikkatli su tüketmeye davet etti.

Geçtiğimiz kış ayının çok yağışsız geçtiğini ifade eden Yıldız, “Daha önce hiç yaşamadığımız kadar yağışsız bir kış geçirdik. Bu yüzden kurak bir sene yaşıyoruz. Özellikle Kızılırmak tarafı çok kurak” dedi.

İçme suyu konusunda da çok sıkıntılarının yaşanacağını aktaran Yıldız, “Lütfen bu sene, geçtiğimiz senelerden çok daha dikkatli su kullanalım. Bu konuda siz muhtarlarımıza büyük görevler düşüyor. Köylerimizde bu sıkıntıyı anlatın ve vatandaşlarımızdan su tüketiminde lükse kaçmamaları gerektiğini söyleyin” diye konuştu.

Köylerde aşırı su kullanımının önüne geçilmesi için kademeli saat uygulamasına geçilmesi gerektiğini belirten Yıldız, bu uygulamayla lüks tüketim yapanların daha fazla fatura ödeyeceklerini kaydetti.

Yıldız, son olarak, köylülerden kova ve kap doldurmamalarını isteyerek, “Zaten hep birlikte bunu yapmazsanız, musluklarınızdan su gelecektir” ifadelerini kullandı.

Kuraklık uyarısı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin