Kurşunlu İlçemiz 7. Bal Festivalini Coşkulu Bir Şekilde Gerçekleştirdi

featured
service

06 Ekim 2014 Pazartesi günü Çankırı ili, Kurşunlu İlçesinde düzenlenen 7. Bal Festivali Kurban Bayramının 3 gününde yapılması nedeni ile bayrama gurbette yaşayan hemşehrilerimiz ilçe ve köylerine gelerek, ayrıca şehir içi ve şehir dışındaki vatandaşlarında katılımlarıyla yoğun bir kalabalıkla yapıldı.

Kurşunlu’da bayramın 3’üncü günü düzenlenen 7. Bal Festivali Ankaralı Namık’ın konseriyle tamamlandı. Çarşı meydanında kurulan sahnede festival konuklarını coşturan sanatçı büyük alkış aldı.

Çankırı Vali Yardımcısı Fatih Yılmaz, Kurşunlu Kaymakamı Vedat Yılmaz, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı ile ÇANDEF Başkanı Zekeriya Açıkgöz Kurşunluları yalnız bırakmadılar.

Festivale siyasilerinde ilgisi de yoğun oldu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Çankırı Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz, Ak Parti Çankırı İl Başkanı Salim Çivitiçioğlu, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Musa Çağlar, İlçe Belediye Başkanları, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı, MHP Çankırı İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, Dernek ve Vakıf başkanları, muhtarlar, ilçe ve köylerden gelen çok sayıda vatandaş Kurşunlu Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen 7. Bal Festivalinde tek vücut oldular.

Festivalde konuşma yapan İlçe Belediye Bakanı Şakir Kaymak “Allah’ın izniyle bal festivalini de tamamladık. Festivalimize katılan ve katılmak isteyip katılamayan herkese, festivalimize destek veren tüm sanatçılarımıza, festivalin hazırlanmasında emeği geçen tüm belediye personeline ve yaren organizasyon grubu ile her zaman destekleri ile yanımda olan başta ailem olmak üzere, Sn. Valimize, milletvekillerimize, il Başkanımıza, kaymakamımıza, ilçe Başkanımıza ve yönetim kuruluna, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelerine, muhtarlarımıza, dernek başkanlarımız ve yönetimlerine, tüm arıcılarımız ve halkımıza teşekkür eder şükranlarımı sunarım.” dedi.

Konuşmasına devam eden Belediye Başkanı Kaymak “Kurşunlu kavşağının yakın zamanda ihaleye çıkacağını ve ilçeye giriş ve çıkışların daha kolay olacağı müjdesini verirken, Kurşunlu’nun da yakın zamansa içilebilir suya kavuşacağı müjdesini de verdi. İlçe de çok güzel şeyler olduğunu ve güzel işlerin olmaya devam edeceğini ifade” etti.
Milletvekili Hüseyin Filiz” Burada güzel bir ortam oldu. Festivali düzenleyen ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Kurşunlu için büyük önem arz eden Çerkeş – Kızılcahamam yolu ihaleye çıkacak. Ödeneğinin bir kısmı çıktı.

Başkanımızın bize getirdiği her talep konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.” dedi

Sunucunun Kurşunlu – Korgun Yolu yapımı konusunda Milletvekili Filiz’ söz istemesi üzerine Filiz “Bu yolunda yapılması için çalışmalarımız sürüyor. İnşallah o yolda hemşehrilerimizin istediği şekilde olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” Dedi

Yaran organizasyonun tarafından organize edilen festivalde yöresel sanatçıların ve Kurşunlulu olan Ankaralı Namık’ın söyledikleri bir birinden güzel parçalarla doyasıya eğlenen katılımcılar hallerinden oldukça memnundular.

Kurşunlu yaran ekibini halkoyunları ile renk kattığı festivalde siyasilerde sahneye çıkarak oyun havaları eşliğinde çiftetelli oynamaları festivale renk kattı.

 

 

 

 

 

 

Kurşunlu İlçemiz 7. Bal Festivalini Coşkulu Bir Şekilde Gerçekleştirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin