Meclis yol gideri ve gündelikler için toplandı

featured
service

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimlerinin dördüncü dün gerçekleştirildi.  İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında dün gerçekleştirilen birleşime Atkaracalar meclis üyesi Ahmet Çelik ve Şabanözü meclis üyesi Alaattin Kahyalıoğlu izinli oldukları için katılmadı.

Dün gerçekleştirilen dördüncü birleşimde 6245 sayılı harcırah kanunun 2563 sayılı yasa ile değişik 8. maddesine göre memur ve hizmetli olmadıkları halde bu yasaya tabi kurumlarca geçici bir görevle görevlendirilen şahıslara 2015 yılı içinde verilecek yol gideri ve gündeliklerinin tespiti ele alındı.

Gündem maddesi hakkında meclis üyelerini bilgilendiren İl Özel İdaresi Mali İşler Müdürü Bahar Duman, 2014 yılında memur ve hizmetliler için Maliye Bakanlığı’nın belirlediği ücretin uygulandığını ve bu ücretin 31 TL olduğunu dile getirerek, “2015 yılı içinde Maliye Bakanlığı’nın belirleyeceği miktar uygulanacak” dedi.

Duman ayrıca görevlendirilen kişilerin kurumu dışından serbest çalışan  kişiler olduğunu ve geçici görevlendirmelerde  çalıştığını  da belirtti.

 

Meclis yol gideri ve gündelikler için toplandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin