Merkez İlçe Köy Muhtarlarına eğitim verildi

featured
service

İlimiz Valiliği tarafından Merkez İlçe Köy Muhtarları için hizmet içi eğitim toplantısı yapıldı.

Valilik Birlik Salonunda yapılan toplantıya Vali Vahdettin Özcan, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay, Merkez İGM üyeleri, Valiliğe bağlı il müdürleri ve muhtarlar katıldı.

50 ye yakın köy muhtarının katıldığı toplantıda Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay açılış konuşması yaparak, köylerin en yetkili amiri muhtarların olduğunu belirterek “Sizlerin Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında vatandaşa ve devlete yardımcı olacağınıza inanıyorum” dedi.

Vali Vahdettin Özcan’da geçtiğimiz günlerde 375 köy muhtarı ile bir araya geldiğini ve köy kanunu ve köylerin sorunları ile ilgili geniş bir toplantı yaptığını, bu toplantı sonrasında da köy muhtarları ile eğitim yapma kararı aldıklarını belirterek “Değişen mevzuat, görevleriniz ve yeni imkanlar hakkında il müdürlerimiz size bilgi verecek. Bugün yoğun bir program olmuş ancak, sizler için yararlı bir gün olacak. Başarılar diliyorum” dedi.

Açılış konuşması sonrasında sırasıyla; İl Mahalli İdareler Müdürü Osman Yılmazer 442 sayılı köy kanunu, Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Eraslan Köy Hesap talimatnamesi, Merkez İlçe Nüfus Müdürü İlyas Haliloğlu 5490 sayılı nüfus kanunu uygulamaları, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdür Vekili Çelebi Çağlayan eğitim-öğretim, Harita Mühendisi Kerim Semiz Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği, Çevre Sağlığı Teknisyeni Sedat Özmen Su Sanitasyon, Müftü Yardımcısı Uğur Demirel Din Hizmetleri, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü 4342 sayılı Mera Kanunu, Jandarma Kıdemli Üsteğmen Erkan Bozel Güvenlik ve Asayiş, Sosyal Hizmetler Merkezi Müdür Vekili Levent Şentürk Kadın ve Çocuk şiddetinin önlenmesi, İl İdare Kurulu Müdürü Osman Ördek 3091 sayılı kanun uygulaması, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Akkaya Sosyal Yardımlar ve yararlanma koşulları, TKDK Proje Başvuru Birim Amiri Burcu Fırat Tarımsal ve Kırsal Kalkınma hibeleri, Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu Dava açma ve hukuki yardımlar konusunda bilgi verdi.

Merkez İlçe Köy Muhtarlarına eğitim verildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin