Merkezim Her Yerde Köy Okulu

featured
service

Çankırı Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi, köy okullarında eğitim gören kardeşlerini sevindirmeye başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen “Merkezim Her Yerde Köy Okulu” Projesi 11 Nisan 2017 Salı günü Hasakça Köyü İlkokullarında öğretim gören öğrencilerle hayat buldu.

Çankırı Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi tarafından yapılan açıklamada; “Merkezim Her Yerde Köy Okulu Öğrencileriyle projesinde amacımız; gençler arasında sosyal farkındalık oluşturarak sağlıklı bir iletişim ortamı oluşturmak, gençlerin gönüllü olarak sorumluluk duygularını geliştirmek ve topluma daha duyarlı bireyler kazandırmak, kırsalda yaşayan ve köy okulunda okuyan gençlere vizyon kazandırmak, gençlere çevre bilinci kazandırmak gençlerimizin ve öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu arttırmaktı. Gerçekleştirilen proje kapsamında aldıkları sorumlulukları yerine getirirken köy okulu öğrencileri gördükleri ilgi ve alaka ile ziyadesiyle mutlu oldu. Merkezim Her Yerde Köy Okulu Öğrencileri Projesi ile köy okullarında eğitim-öğretim gören öğrencilerle Gençlik Liderleri bir gün boyunca zamanlarını verimli bir şekilde geçirmesinin amaçlandığı proje gençlerden oluşturulacak grupları tüm sınıflara dağılması sağlanarak ve o sınıflardaki öğrenciler ile “kardeşlik iklimi” oluşturuldu.” denildi.

Köy okulunda eğitim gören öğrenciler öğle yemeğinin  ardından projesi kapsamında Ebru, Rölyef, Eğitsel oyunlar eğitimlerine katıldılar. Ardından Çankırı’nın tarihi yerlerini ziyaret ettiler. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sokak oyunları oynandı.

Sabah 09.00’da başlayan proje 17.00’de son bulurken Köy Okulunda okuyan çocuklar projenin manevi hazzını yaşarken Hasakça Köyü öğrencileri ise bugünü sıcacık bir tebessüm ile geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

Kaynak:Bizim Çankırı

Merkezim Her Yerde Köy Okulu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin