MHP İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır’dan Açıklama!

featured
service

Çankırı yerel basının önde gelen isimlerinden Bizim Çankırı Gazetesi’nin sahibi Ali Kör’ün vefatı nedeniyle basın camiasına başsağlığında bulunan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu.

AKP İl Başkanı Salim Çivitçioğlu’nun geçtiğimiz günlerde muhalefete sarf ettiği sözlere sert tepki veren Bayındır, “Siyasi muhataplarımızın, bulundukları makam ve taşımaya çalıştıkları sıfatlar bakımından, ilkelerimiz gereği kendilerine duyduğumuz saygıyı, siyasetteki üslup ve seviyeyi düşürmeme gayretlerimizi sissizliğimize yoranlar, meydanları boş bulmuşçasına boş ve gereksiz şeyler konuşmaya başlamışlar.

Görüyorum ki bizi ve siyasette yükseltmeye çalıştığımız çıtayı, anlama ve anlamlandırma yeteneklerindeki tespit eksikliğini, başkalarını küçümseyerek, saygı sınırlarını zorlayan beyanlarda bulunarak kapatmaya çalışıyorlar” dedi.

“Bu yol çıkmaz sokağa gider. Doğru da değildir” diyen Bayındır,” Siyasette öne çıkma arayışına girenlerin kendi camialarından puan alma arayışı biranlık gafletin sonunda tuşa dönüşür ve yazık olur. Bizi tecrübemizi ve bilgeliğimizi iyi anlayacaklarını umarım.

Sessizliğimiz: verilecek cevabımız olmadığından değildir. Tam aksine sükutun altınlığını tercih edişimizin yanında cevap gününü ve sırasını beklediğimizdendir. Ülkücülerin kadife eldiven içerisinde çelik bir yumruk gibi olduğunu hatırlattıklarımızın unutkanlık ve hayal zafiyetinden kurtulmaları da hepimizin ve kendilerinin hayrına olacaktır” dedi.

“Muhalefet partilerini ikiye katlayıp dörtle çarpsanız bir AKP etmez” sözleri inşallah birilerinin mağrurlanma hevesinin kibire dönüşme kompleksi değildir.” diyen Bayındır, “Ama söylenilen sözün bir doğruluk tarafı da var.

O da: Rüşvet ve yolsuzlukta vatandaş değil yandaş kayırmada, hırsızlığı örtbas etmeye çalışmada. Muhalefet partilerini ikiye değil beşe katlasanız onla çarpsanız yinede AKP’ye yetişmeleri mümkün değildir. İktidar partisinin gündemi değiştirme gayretlerinin 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk haftası ile ilgili sorduğumuz sorulara cevap vermekten kaçma, vicdanen ve ahlaken kendilerinin de içlerinde rahatsızlık duymalarına karşılık siyasi gelecek adına susmayı tercih olarak değerlendiriyoruz. Bu yaşanan rezaletten bu rüşvet olaylarını yapanların ve yüzleri kapkara olanlara bizim kara çalmaya çalışmamız olacak iş değil. Cenabı Allah kimseyi ve hiç partiyi zirveden bu utanılacak duruma düşürmesin” dedi

“Ancak milletimiz müsterih olsun. Milletimize olan güvenimiz tamdır” diyen Bayındır, “Bu yaşananların ve yaşatanların hesabı bir gün mutlaka sorulacaktır. Milletimizden beklediğimiz: milli ve manevi bütün değerlerimizi altüst ederek hepimizi aldatan, kandıran particilere demokratik yollardan, hukuk zemininde hak ettiği istismarcılığın cezasını sandıktan mutlaka vermektir. O hesap gününe az kaldı. Ümitsizliğe kapılmaya gerek yok. Bu devran dönecek bunlarda diğerleri gibi Abbas yolcu gidecekler. 7 Haziran 2015’e az kaldı. Milletimizin o günü sabırsızlıkla beklediğini biliyor ve milletimize sonsuz güveniyoruz. Türk Milleti kendini iktidara taşıyacak kendine sevdalı, kendi öz evlatları olan milliyetçi Ükücülere onların siyasi çatısı olan Milliyetçi Hareket Partisine ve bilgili tecrübeli ve projeleri ile her bakımdan iktidara hazır olan kadrolarına emaneti teslim ederek, ülkemizi teslimiyetten-saygınlığa yoksulluktan-refaha, yolsuzluktan-yozlaşmadan-temiz topluma, baskı, zulüm ve rezaletten-adalete ve mutlaka karanlıktan aydınlığa kavuşturacaktır. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi her insanımızın; teslimiyete-baskıya-yolsuzluğa-haksızlığa-bölücülüğe karşı durmaya kardeşlikte buluşmaya, mutlu ve kutlu geleceği paylaşmaya çağırmaktadır” dedi.

Bayındır ayrıca, “Milli ve manevi bütün değerlerimizi yaşayan ve yaşatma arzusu içerisinde olan vatanın ve milletin bütünlüğü ortak paydasında bütün insanlarımıza üç hilalin altında yer var. Ve her insanımızın başımızın üstünde yeri var. 2015 yılının milletimize ve vatanımıza milli birlik, beraberlik, refah ve huzur getirmesini, Türk İslam aleminin içine girdiği sıkıntılardan kurtulmasını Cenab-ı Allahtan niyaz ediyor, ölmüşlerimize rahmet diliyor. Çankırı’da ki her insanımızın kandil ve yeni yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yusuf Naci Bayındır & MHP İl Başkanı

MHP İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır’dan Açıklama!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin