MİLLETVEKİLİ ADAYI MEDYA ÇANKIRI’YA KONUŞTU!

featured
service
Seçimin Nabzını Medya Çankırı haber sitesinden takip edebilirsiniz..
Medya Çankırı Haber sitesi Genel Koordinatörü Taha Doğanay, 25. Dönem Saadet Partisi Çankırı Milletvekili Adayı Murat Çiftçi ile röportaj yaptı.
BİZE KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?
Ben 1975 Atkaracalar doğumluyum. Çankırı ve Ankara da bulunan işletmelerimde çalışıyorum. Uzun yıllardır siyasetin içindeyim Büyük birlik partisinde çeşitli görevlerde bulundum. MKYK üyeliği, parti bölge müfettişliği ve il başkanlığı yaptım, bundan dolayıda başta Çankırı olmak üzere memleket sorunlarını yakından biliyor ve çözüm yollarının bulunması için siyasi çaba harcıyorum. Her zaman halkın içinde oldum ve olmayada devam edeceğim.
KAÇ YILDIR SİYASETİN İÇİNDESİNİZ?
 1993 Yılında Büyük birlik partisi ile gönül bağım kuruldu. Daha sonra Nizam-ı alem ocaklarında ve parti içinde çeşitli çalışmalarda ve çeşitli kademelerde görev aldım MKYK üyeliği ve bölge müfettişliği görevlerinde bulundum. Son dört yıldır ise il başkanlığı görevini yürüttüm. 2015 genel seçimlerinde Saadet partisi ile Büyük birlik partisi tarafından kurulan Milli İttifak adı verilen oluşumun Çankırı milletvekili adayı olabilmek için partimden istifa ederek aday oldum.
ÖRNEK ALDIĞINIZ BİR SİYASETÇİ VARMI ?
 Benim örnek aldığım tek bir siyasetçi var o da ebedi liderim şehit Muhsin Yazıcıoğlu dur. Hiç bir zaman baskıya boyun eğmemiş, zulmün karşısında dimdik durmuş, hep hakkı tutmuş, haklı davalarda ölüm bile güzeldir diyebilen, 28 şubat sürecine ”Namlusunu halkına çevirmiş Tanka selam durmam” diyen bir liderdi. Hep doğru söyledi, düz yürüdü, dik durdu.
ÇANKIRI İÇİN DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR ?
 Çankırı maalesef hiçbir dönemde hak ettiği hizmeti alamadı. Temsil noktasında hep ihmal edildi. Maalesef ekonomik yönden gelişemedi. Gençlere iş sahası açılamadığından gençlerimiz göç etmek zorunda kaldı. Birkaç ilçe dışında İşsizlik sorununu aşamadı. Ekonomik sıkıntılar Çankırılıyı hiç rahat bırakmadı. Çiftçilerimiz artık geçinemez hale geldi. Baktığımızda bankalara borcu olmayan çiftçimiz kalmadı. Hayvancılık zaten bitmiş durumda. Bu durum insanların Çankırı da geçinebilmesi imkansız hale getirmiş, bunun sonucunda da geçinemeyen insanımız büyük şehirlere göç etmek zorunda kalmıştır. Ekonominin iyi olduğunu iddia edenler maalesef halkın durumundan bihaberdir.Çankırı mızın acilen iş sahasına ihtiyacı vardır. Çiftçilerimizin yetiştirdiği ürünle geçinmesi sağlanmalı, bankalara olan borçların acilen yapılandırılması gerekmektedir. Bugün baktığımızda şehirlerine hizmet gelmediğini iddia eden doğu ve güneydoğudaki birçok şehir Çankırıdan kat kat iyi durumdadır. Çankırı insanı vatanını sevdiği için, her ne olursa olsun isyan etmediği için, kaçak elektrik kullanmadığı için, devleti baba gördüğü için adeta cezalandırılmaktadır.
DİĞER PARTİLERİN ADAYLARINI NASIL BULUYORSUNUZ ?
 Hiç bir aday hakkında olumsuz konuşmak istemem. Bu bir hizmet yarışıdır ancak AKP ve MHP li 1.sıra adaylarının Çankırı ile nüfus cüzdanlarında nüfusa kayıtlı olduğu il kısmında Çankırı yazmasından başka Çankırı ile ilgilerinin olmadığını biliyoruz. MHP adayı Recep Dumanlı nın parti çalışmaları gereği bir kaç kez çankırıya geldiğini duyduk ancak AKP adayının Çankırı ya gelip gelmediğini bile bilmiyoruz. Hatta Çankırı nın hangi bölgede olduğunu, yada Çankırı ya tek başına haritaya bakmadan gelip gelemeyeceğini bile bilmiyoruz. AKP Çankırı dan ülke ortalamasının üzerinde oy aldığından olsa gerek nasıl olsa kimi göstersem oy alır mantığı ile İstanbul aday adayını, belkide hiç bilmediği bir seçim bölgesine aday yapabilecek kadar Çankırı halkını hafife alıyor. Ama unutmamalıdırki Çankırı halkı bu saygısızlığın cevabını sandıkta verecektir. Çankırı lı bu durumu daha öncede yaşadı. Soruyofum bu ithal adaylar Çankırı ya ne hizmet etti. Hangi eserleri bıraktı ve şimdi neredeler?
ÇANKIRILILARA SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİZ VAR MIDIR?
 Çankırı nın hizmet alabilmesi için, insanların doğduğu yerde doyabilmesi için. İnsanlarımızın kendilerine yakışan hayatı sürmeleri için, manevi çöküşe dur diyebilmek için, hiç bir şaibeye yolsuzluğa karışmamış halkın içinden gelen, halkın sorunlarını bilen, sorunlara gerçekçi çözüm projeleri olan Milli ittifak kadrolarina destek vererek gelecekleri için, çözüm süreci adı altında ülkenin bölünme sürecine sürüklenmesine engel olmak için ülkeyi telafisi olmayan bir uçuruma sürükleyen bu yönetime dur demek için yoksulluk ve yolsuzluğa dur demek için bu seçimlerde oylarını Saadet partisine vermelerini istiyorum.

Murat bey bize röportaj için zaman ayırdığınız ve gösterdiğiniz yakın ilgi nedeniyle için teşekkür ederiz…

MİLLETVEKİLİ ADAYI MEDYA ÇANKIRI’YA KONUŞTU!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. MİLLİ İTTİFAK’ın seçkin temsilcileri Murat bey’e ve Sait bey’e bu kutlu yolda başarılar diliyorum. Destek ve dualarımız sizinle. Allah c.c. yar ve yardımcınız olsun.

    Cevapla
  2. Yolunuz açık olsun.

    Cevapla
Bizi Takip Edin