MİLLETVEKİLLERİMİZ MECLİS’TE

featured
service

Ak Parti’den seçilen Çankırı milletvekilleri Hüseyin filiz ve M. Emin Akbaşoğlu TBMM’deki törende yemin ederek meclisteki görevlerine başladılar.

Recep Kenan/ithaber.com

7 Haziran Genel Seçiminde Çankırı’dan Ak Parti listesinden milletvekili seçilerek parlamentoda 25. Dönem milletvekili olarak yer alma hakkı kazanan Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz yemin ederek vekillik görevine başladılar.

7 Haziran Genel Seçimleri sonucunda 25. Dönemde Çankırı Mecliste yine iki Ak Partili milletvekili ile temsil edilecek. Önceki dönem de milletvekili olan Ak Partili Hüseyin Filiz yeniden seçilerek TBMM’de yer alma hakkı kazanırken, M. Emin Akbaşoğlu Çankırı listesinden Ak Parti adına meclise giden 2. milletvekili oldu.

Geçtiğimiz gün her iki milletvekili de TBMM’ye giderek kayıtlarını yaptırmıştı. Çankırı milletvekilleri Filiz ve Akbaşoğlu önceki gün de Deniz Baykal’ın geçici başkanlığında yapılan TBMM Genel Kurul’ndaki törende yemin ederek meclisteki yeni dönemde görevlerine başladılar.

H-

25. dönem parlamentoya gireme hakkı kazanan Ak Parti Çankırı milletvekilleri Hüseyin Filiz ve M. Emin Akbaşoğlu TBMM’deki yemin sonrası sosyal medyadan duygularını paylaştılar.

2. dönem yeniden milletvekili seçilerek TBMM’de Çankırı’yı temsil edecek olan Hüseyin Filiz sosyal medya hesabında; ”Bugün yemin töreni ile başladığımız TBMM’nin 25. Dönemi’nin milletimize ve memleketimize hayırlar getirmesini dilerim” dedi.

Bu dönem ilk kez seçilerek parlamentoya giren Ak Parti Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu şu ifadeleri kullandı; “TBMM’nin 25. Döneminde yemin ederek görevimize başladık. Rabbim hayırlı hizmetlere vesile olmayı ihsan ve nasip eylesin.”

e

cankirili_vekller- (1)

 

MİLLETVEKİLLERİMİZ MECLİS’TE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin