Milli Kahramanlar Bizim Okulda!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karatekin İlkokulu Müdürü Duran Kabalakoğlu ve Karatekin Ortaokulu Resim Öğretmeni Zekeriya Harmanda ortaklaşa yürüttüğü” Milli Kahramanlar Bizim Okulda” projesi kapsamında okul duvarlarına milli figürler çiziyor.

Çocukların milli kahramanları anımsayıp, sevmesi için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade eden Okul Müdürü Duran Kabalakoğlu, proje hakkında bilgi vererek, “Çocuklarımızın şanlı tarihimizde yer alan milli kahramanlarımızı bilmesi, onların ahlakı ve kültürüyle donanması, daha küçük yaştan körpe dimağlarında bu insanların örnek bir model olması, kendi kültürümüzü özümsemiş nesiller yetiştirmemize yardımcı olacaktır.

Amacımız geçmişten güç alan, geleceğe iz bırakacak öğrenciler yetiştirmektir. “Yabancı kültür kaynaklı figürler yerine çocukların sevmesi, benimsemesi, bilmesi ve örnek almasını sağlamak amacıyla Mevlana, Hacivat ve Karagöz, Dede Korkut, Oğuz Kağan, Keloğlan, Fatih Sultan Mehmet, Nasrettin Hoca ve Yunus Emre gibi Türk milli kahramanlarını belirlediklerini, İlk etapta zamanın dar olması sebebiyle sene sonu seminer programı kapsamında söz konusu kahramanlardan okul girişine Keloğlan koreoğrafisi, 1.kata Nasrettin Hoca 2.kata keloğlan figüratif resimler resim öğretmeni Zekeriya Harmanda tarafından çizilmiştir. Bu çalışmalarımız gelecek senede devam edecektir dedi.

Milli Kahramanlar Bizim Okulda!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin