Öğrenciler Almanya ve Macaristan’da staj yapıyorlar

featured
service

Erasmus  Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketlilik projesi kapsamında Almanya ve Macaristana giden Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin staj çalışmaları devam ediyor.

Almanya’nın Augsburg kentinde yapılan ve 14 gün sürecek “Modern Hayvancılık İşletmeleri ve Kaliteli Süt Üretim Teknikleri” isimli proje çalışmalarına Okul Müdürü Abdullah Cengiz’in kafile Başkanlığında, Müdür Yardımcısı Sait Güleşen ve 10 öğrenci katılıyor. Öğrenciler, Modern hayvancılık işletmelerinde kaliteli süt üretim teknikleri, hayvan yetiştiriciliği, Süt sektöründe gıda güvenliği yönetim sisteminin uygulanması konusunda teorik ve pratik mesleki eğitim almaktalar.

Macaristan’nın Budapeşte kentinde yapılan Staj çalışmalarına ise Meslek Dersi Öğretmeni Kadir Sert’in refakatinde 10 öğrenci katılıyor. Öğrenciler “Bodur Meyve Yetiştiriciliğinde Budama ve Terbiye Teknikleri” isimli proje kapsamında staj yapmaktadırlar.

Okul Müdürü Abdullah Cengiz “Proje çalışmalarının oldukça faydalı geçtiğini, Öğrencilerin staj çalışmalarının yanında Avrupa Ülkelerini ve AB’ni yakından tanıma fırsatı bulduklarını, Proje ile ilk defa Avrupa’ya gelen öğrencilerin mesleki, kültürel ve kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağlandığını” belirtti.

Abdullah Cengiz “Bu ekiplerimizin haricinde Mart ayında 10 öğrencinin 2 hafta süre ile İspanyaya gidip- geldiğini, Mayıs ayında da 10 öğrencinin Hollanda’ya giderek staj çalışmaları yapacağını belirtti.

Cengiz “Bu çalışmalar ile Okulumuzun AB standartlarında ve Uluslar arası düzeyde eğitim vermeye çalıştığını” söyledi.

Proje giderleri AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından sağlanan hibe bütçe içerisinden karşılanmaktadır.

Kaynak:Bizim Çankırı

Öğrenciler Almanya ve Macaristan’da staj yapıyorlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin