Öğrencilere Bisiklet dağıtıldı

featured
service

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında öğrencilere bisiklet dağıtımı 23 Nisan’da da devam etti.

Daha önce dağıtılan 200 bisiklete 23 Nisan’da da 76 bisiklet daha ilave edilerek sayı 276’a çıkartıldı. Halk Sağlığı Müdürlüğünden edindiğimiz bilgiye göre yıl içinde sayının 500’e çıkacağı belirtildi.

Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Okulunun 23 Nisan etkinleri akabinde okul açılışı öncesinde öğrencilere bisiklet dağıtıldı.

Vali Vahdettin Özcan bisiklet dağıtım töreninde konuşma yaparak “Sağlık Bakanımız ve Milli Eğitim Bakanımız bize bisikletleri gönderdiler. Bizde bugün bu bisikletleri çocuklarımıza teslim edeceğiz. Ama Belediye Başkanımızdan bir ricamız var. Bu çocukların bisikletleri kullanacağı bir bisiklet yolu istiyoruz. En kısa zamanda bisiklet yolunu görmek istiyoruz.” dedi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’de söz alarak “Kenbağ ile Deveyolu arasındaki yolu genişletiyoruz. Yolun bir kenarını da bisiklet yolu ve yürüyüş yolu olarak tanzim ediyoruz. Yolun gecikmesindeki ana neden Orman arazisine girdiği içindi. O sıkıntılar giderildi. Yol yapım çalışmamız devam ediyoruz.  Ayrıca Hayvan Pazarının yanında da bir spor vadisi yapıyoruz. Orada da spor haricinde bisiklet yolu ve yürüyüş yolu olacak.” dedi.

Konuşmalar sonrasında Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Okulu öğrencilerinden 13 ortaokul, 10 ilkokul olmak üzere 23 bisiklet öğrencilere teslim edildi.

2018 yılına kadar her yıl Sağlık Bakanlığın destekleri doğrultusunda Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik bisiklet temini yapılmasına devam edileceği belirtildi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Öğrencilere Bisiklet dağıtıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin