Öğretmen Okullarının kuruluşu kutlandı

featured
service

16 Mart Öğretmen Okullarının 168. kuruluşu münasebetiyle Çankırı Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi tarafından program yapıldı. Öğretmen Okullarının kapatılıp Sosyal Bilimler Lisesi’ne dönüştürülmesi süreci ile program veda programı oldu.

100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Nedim Özırmak, Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Boz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halim Hıcıplı, Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu, daire amirleri, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul korosu Öğretmen ve Benim Adım Öğretmen marşı seslendirildi. Öğretmen marşı söylendiği anda öğrenciler ve öğretmenler ayağa kalkarak marşa eşlik ettiler.

Okul Müdürü İsmail Yıldız da günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirildi. Yıldız şöyle konuştu:

“öğretmen liseleri 1848 yılında kurulduğunda toplumun eğitim ihticayını karşılamak için en iyi şekilde donatılan okullar olarak faaliyete başladı. Ülkenin dört bir yanında açıldı ve hizmet verdi. Artık üniversitelerin eğitim fakültelerinin aktif olarak çalışması üzerine görev ve vazifesini tamamladığı için milli eğitim bakanlığı tarafından kapatıldı.

Öğretmen liseleri topluma iz bırakmış toplumun eğitiminde önem kazanmış liselerdir. Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesi olarak Çankırı’da eğitimin kalitesi olduk. Bugün de Geçmişte bu eğitime emeği ve katkısı olan değerli idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bugün de Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi olarak aynı çizgimizi sürdürüyoruz. Programımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”

Geçmişten günümüze Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesi slaytı gösterimi sonrasında okul öğrencileri tarafından “Ben Öğretmen Olmak İstiyorum” şiiri seslendirildi.

Daha sonra okul öğrencileri tarafından hazırlanan “Huzur Apartmanı” tiyatrosu sergilendi.

Program Resim ve El Sanatları Sergisi sonrası sona erdi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Öğretmen Okullarının kuruluşu kutlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin