Orta Dernekler Federasyonunun projesi tüm hızıyla devam ediyor

featured
service

Çankırı Orta Dernekler Federasyonunun 3 ay önce başlattığı “Bir Köy Üç Proje” toplantıları devam ediyor.

 

Program kapsamında her ay ilçenin bir köyünde köy derneği ve muhtarlık organizesinde toplantı düzenleniyor. Toplantıya Milletvekilleri, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Bürokratlar, Dernek başkanları ve yönetimleri katılıyor.

Köyün öncelikli üç sorununu belirleyen dernek yönetimi ve muhtarlık köyde ağırladığı yetkililere sunum yapıyor ve yetkililerce sorunları için çözüme başlanıyor. Ayrıca Lavanta üretiminin Orta’da başlatılması için ilçe kaymakamı da sunumuyla misafirleri bilgilendiriyor.

 

Orta Federasyonunun bu ayki toplantısı Kırsakal Köyünde yapıldı.

Toplantıda Kırsakal Köyünün Park, Mezarlık yolu, Cami genişletme projeleri tanıtıldı. Orta Kaymakam Mehmet İlidi, Orta ilçesini ve köylerini marka haline getirecek olan Lavanta yetiştiriciliği ile ilgili sunumunu yaptı .

 

Orta’nın yeni tanıtım sloganı “18,5 DÜNYANIN ORTASI” baskılı, Kaptan Mustafa Can’ın hediyesi formaları Orta Belediye Başkanı  Bayram Yavuz Onay’a takdim edildi.

Toplantıyla ilgili görüşlerini açıklayan Orta Federasyonu Başkanı Şaban Can şöyle konuştu: “Bizler federasyon olarak Kaymakamımızın da desteğiyle her ay bir köyümüzde toplantı yapıyoruz. Belediye Başkanlarımız, dernek başkanlarımız,muhtarlarımız ve bürokratların katılımıyla köylerimizin öncelikli üç sorununu bize projelendirip sunum yapmasını istiyoruz. Yetkililerimiz gereken bilgileri aldıktan sonra köylerimizin sorunlarının çözümü için hemen ertesi gün çalışmaya başlıyorlar ve bu şekilde sorunu yerinde görerek aldıkları önlemler ve başlatılan köy projeleriyle daha başarılı hizmet sunumuna vesile oluyoruz. Dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz bu toplantılarımız her ay bir köyümüzde devam edecek. Toplantımıza iştirak eden, emeği geçen tüm dostlarımıza canı gönülden teşekkür eder saygılarımızı sunarız.”

 

Orta Federasyonunun “Bir Köy, Üç Proje” toplantıları önümüzdeki aylarda yapılmaya devam edilecek.

Kaynak:Bizim Çankırı

Orta Dernekler Federasyonunun projesi tüm hızıyla devam ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin