Orta OSB için yetki Vali’de

featured
service

İl Genel Meclisi Mart ayı birleşimlerinin 4.’sü dün gerçekleştirildi. Meclis başkanı Ruhi Şeker başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşimde ilk olarak İl Özel İdaresinde çalıştırılacak olan 36 geçici işçi konusu ele alındı.

İl Özel İdaresinde 2016 yılında köy yollarının bakımı, onarımı, bayrakçı ve operatör olarak istihdam edilecek olan 36 işçinin 5 ay 29 gün süre ile geçici olarak çalıştırılması konusu incelenmek üzere Tarım ve Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 2. maddesinde ise Eldivan ilçesi Kaymakamlık lojmanına demirbaş alımı için 10 bin TL ödenek aktarılması ele alındı. Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. maddesinde ise 2 Mart 2016 Çarşamba günü meclis gündemine gelen ve sonradan Cuma günkü gündeme ertelenen Çankırı-Orta Organize Sanayi Bölgesine 4 katkı payı oranında üye olunması ve hisse oranında katkı payının karşılanması, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı, Orta Belediyesi ve İl Özel İdaresi arasında hazırlanacak protokolün İl Özel İdaresi adına imzalanması için il Valisine yetki verilmesi konusu ele alındı.

İl genelinde kurulmuş toplam 5 OSB’nin olduğunu dile getiren meclis başkanı Ruhi Şeker, il özel İdaresinin bu OSB’lere çeşitli oranlarda ortak olduğunu dile getirdi.

Orta OSB’nin daha kuruluş aşamasında olduğunu ve herkesin hissesi oranında ortak olacağını da aktaran Şeker, “İl Özel İdaresi Orta OSB’ye 4 oranında ortak olacak ve hissesi oranında katkı sağlayacak. Üyeler de buna göre belirlenecek” dedi.

Gerçekleştirilen bilgilendirme sonrasında gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin son maddesinde ise meclis üyeleri tarafından stabilize olmayan, stabilizeye ihtiyaç olan köy yollarının tespiti konusunda verdikleri önerge ele alındı. Gündem maddesi incelenmek üzere Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Orta OSB için yetki Vali’de

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin