PKK Türk’e Değil İslam’a Düşman

featured
service
Ensar Vakfı Çankırı Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel Ensar Buluşmalarının bu haftaki konuğu AK parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Yeni Medeniyet Düşünce Merkezi Başkanı ve 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten oldu.

 

Ensar Vakfı Çankırı Şubesinde gerçekleşen Vakfın Yönetici ve üyelerinin hazır bulunduğu gecede ilk olarak Ensar Vakfı Çankırı Şube Başkanı Recep Yılmaz Vakfın faaliyetleri ve yapmak istedikleri projeler ile ilgili bilgi verdi.

 

Daha sonra konuşan AK parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Yeni Medeniyet Düşünce Merkezi Başkanı ve 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Çözüm süreci ve son zamanlarda güneydoğuda yaşanan terör olayları ve PKK’nın kimler tarafından yönlendirildiği ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

 

İçten; sözde özgürlük paranoyası ile geriden pimi çekilmiş ve iyi yetişmemiş bir yeni nesil geldiğini bu anlamda Ensar vakfı gibi STK’ların büyük önemi ve görevlerinin olduğunu ifade ederek “Diyoruz ki doğudaki çocuklarımız dağa çıkıyor kandırılıyor. Tamamda onlar dağa çıkarken biz büyükler olarak devlet olarak ne yapmışız ya da ne yapıyoruz bunu sorgulamamız gerek.  Sadece Diyarbakır da 650 bin çocuğumuz var ve bizim ulaşabildiğimiz ve bilinçlendirebildiğimiz genç sayısı 150 bin yani biz onlara devletin gerçek yüzünü anlatabilsek emin olun o çocuklar dağa çıkmazlar” dedi.

 

PKK’nın aslında kendi başına hareket edebilen bir terör örgütü olmadığını tasması global güçlerin elinde olan bir yapı olduğunu bu yapının ülke içindeki uzantılar ve siyasi hareketlerle desteklendiğinin altını çizen Cuma İçten Kürt halkının geçmişte Türk derin devleti tarafından çok mağdur edildiğini bununda halkta kin ve öfkeye yol açtığını ama kendi iktidarları zamanında Kürt halkının tüm haklarının verildiğini ve iade-i itibar verildiğini söyledi.

 

Cuma İçten Bugün Kürt halkının PKK’nın şiddet eylemlerinden çok rahatsız olduğunu ama öldürülme korkusu yaşadığı için sessiz kaldığını bunun açık bir realite olduğunu söyleyerek “ PKK’nın Kürt savunuculuğu gibi bir derdi yok PKK için Türk’seniz, Marksist’seniz, ateistseniz, Kemalist’seniz PKK’nın en iyi dostusunuz ama Kürt’sen, dindarsan, inançlıysan, muhafazakarsan PKK’nın en büyük düşmanısın. Hani PKK Kürt bir örgüt gibi görünüyor ya öyle değil aslında. PKK için tehdit Müslümanlardır, İslam’dır, Muhafazakar olanlardır, inançlı olanlardır, PKK için tehdit Türk olmak değildir. Gezi olaylarında bunun en iyi örneğini gördük eyleme katılıp ortalığı yakıp yıkanların bazılarının bir elinde Atatürk posterli Türk bayrağı diğer elinde ise Öcalan posterli PKK bayrağı vardı bunu iyi analiz etmeliyiz” dedi.

 

Türk ordusunun Kandili bombaladığını orda ölen Alman generalin cenazesinin Almanya’ya gittiğini bazı ajan cenazelerinin başka ülkelere gittiğini söyleyen İçten, bu da bize bu örgütün aslında kimlerin elinde olduğu gösteriyor diyerek, onların Türk düşmanı olduğunun malum olduğunu ama içimizdeki bazı siyasilerin ve paralel yapıların bunlarla işbirliği yapmasının mazur görülemeyeceğini bunlarla mücadelenin topyekûn bir şekilde sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

 

Konuşmasının bitiminde AK parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Yeni Medeniyet Düşünce Merkezi Başkanı ve 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’e Ensar Vakfı Çankırı Şube Başkanı Recep Yılmaz tarafından plaket verildi.

PKK Türk’e Değil İslam’a Düşman

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin