Punto Deri Farkı

featured
service

Derinin İşlendiği Yerler

Anadolu tarihi boyunca ekonomiye her anlamda önemli katkılar vermiş bir sektör haline gelen deri faaliyetleri Osmanlılar döneminden bu yana günümüze kadar giysi, ayakkabı, terlik aksesuar gibi birçok eşyaların tam olarak üretiminde yer almaktadır. Günümüzde ise bu konuda işlenmiş deri giysi yapımı için hayvan türüne, deri tabaklama ve derinin tam olarak şekline göre gruplara ayrılan deri en az dış giysi kadar ayakkabı yapımı ile beraber kürk ve deri kumaş ve plastiğin yer aldığı hemen her yer de kullanılmaktadır. İlerleyen tekstil teknolojisi ile birlikte her alanda günümüzde moda sektörünün her sezon ürettiği koleksiyonlarda öne plandadır. Türk toplumunun yaşamı boyunca ifade etmeye devam eden simgesel değerler derinin tam olarak kullanım alanları kadar ülkemizde derinin toplumumuzdaki bulunmaya devam eden yeri yönünden ve önemini de arttırmaktadır. Günümüzde sektörün her anlamda en önemli yapı taşı haline gelen deri her zaman en iyi giyim ürünü olmaktadır.

Deri Sektörünün Sürekli Olarak Yükselmesi

Türkiye’de her zaman hızla gelişmeye devam eden punto deri sektörünün son dönemlerde oldukça gelişerek günümüze kadar ulaşmaktadır. Bu anlamda derinin köklü geçmişine ve toplumsal önemine bağlı olarak yer almaya devam etmektedir. Tarihte İnsanoğlunun her anlamda giysi ve korunma ihtiyaçlarını tam olarak gidermek için kullanılmaya devam eden deri birçok sanayi türünde bulunabilmektedir. Türklerin eski çağlardan beri Anadolu’ da tam olarak işlenmiş deriyi bu kadar çok kullanmasının önemli nedenleri arasındadır. Bu durumda deri artık günümüzde sadece moda endüstriyel gibi faaliyetler içerisinde değil hayatımızın her alanında kullanılmaya devam etmektedir. Türk toplumunun yaşamı içerisinde kullanımı kutsal ve simgesel değerler ve kutsal yönünden her anlamda taşınması kürk kullanımını yaygın hale getirmiştir.

Derinin Endüstrideki Önemi

Ülkemizde ihracat alanında önemli bir rol oynayan derinin dış giysi ve aksesuar olarak yer alması günümüzde tüm parçalarından kolayca faydalanabilmektedir. Döşemecilik sisteminde olduğu kadar ve deri artıkları bu konuda tıbbi alalarda kolayca değerlendirilebilmektedir. İnsanların çok eski zamanlardan beri kumaş üretimi bulunmadığı dönemlerde deri giysileri her zaman örtünme amaçlı kullandığı günümüzde de yer almaktadır. Günümüzde ise Punto deri neredeyse bir ihtiyaç olmaktan tamamen çıkarak lüks giyim malzemesi olarak bulunmaktadır. Deri sektörü üretimi konusunda her anlamda önemli bir yere sahip olan deri aynı zamanda bu konuda sadece giysi olarak kullanılmakla birlikte çok eski çağlarda savaş aleti olarak kullanılmıştır. Yüzyıllar boyu sürekli olarak gelişmiş iş kollarını kapsayan dericilik faaliyetleri konusunda ülkemizde ekonomik duruma da önemli katkılar sağlamaktadır. Ülkemizde ise ihracat alanında sürekli olarak önemli bir rol oynayan derinin tüm parçalarından kolayca faydalanmaya devam etmektedir. Günümüzde deri için kurulan arıtma tesisleri yer almaktadır. Türkiye’nin pek çok ilinde üretim tesisleri, hazır giyim atölye alanları ve yer almaktadır. Deri her zaman Türk ekonomisine sağladığı katkılar ile dev bir üretim branşı haline gelmiştir.

Moda Sektörünün Sınırlarını Zorlayın

Moda sektörü alnında kullanım süresi sınırlandırılamayan bir malzeme olarak bulunmaya devam eden punto kürk kış sezonunun da moda tasarımcılarının farklı modellerde sunmuş olduğu ceketler, montlar, trençkotlar, yelekler ve pantolonlar her sezonda yer aldığı gibi bu sezonda vitrinlerde şimdiden boy göstermektedir. Deride her zaman kalite, şıklık ve yer alan fonksiyonelliğini bir arada yansıtıldığı modacıların bu konuda birbirinden mükemmel koleksiyonlarda günümüzde en güzel deri tasarım parçaları ile moda dünyasından her zaman haberdar olabilirsiniz.

Punto Deri Farkı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin