Ramazan Ayının ilk haftası Serin ve yağışlı geçecek

featured
service

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı hava tahmin raporun’da yurdun büyük bir kısmının Ramazan Ayının ilk haftası serin ve yağışlı geçeceğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Serin ve yağışlı sistemin etkisinde olan yurdumuzda; hafta sonunda da yurdun büyük bölümünde görülecek olan yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının tekrar azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.
 Serin ve yağışlı havanın Ramazan ayının ilk haftası boyunca yurdun büyük bir bölümünde etkili olacağı. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının Türkiye genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.
 Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta sonu yurdumuzda etkisini kaybedeceği. Yağışların kesileceği ve hava sıcaklığının artacağı; önce mevsim normalleri civarına, ardından yükselmeye devam ederek Ramazan ayının 2. Haftası ortalarında mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.
 Uzun vadeli tahminlere göre; Mevsim normalleri üzerine çıkan hava sıcaklıklarının Ramazan ayının 2. Yarısında da yurdumuz genelinde etkili olmaya devam edeceği öngörülüyor.” denildi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Ramazan Ayının ilk haftası Serin ve yağışlı geçecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin