Şabanözü 1 Haziran’a Kilitlendi

featured
service

30 Mart yerel seçimlerinin iptal olduğu Çankırı’nın Şabanözü ilçesinde yeniden yapılacak seçimlere sayılı günler kaldı. Halk 1 Haziran’da tekrar sandık başına gidecek.

MHP Şabanözü Belediye Başkan Adayı Mustafa Karakaya, iptal edilen seçimlerin yarın tekrarlanacağını hatırlatarak, seçim sürecinin seviyeli bir şekilde devam ettiğini söyledi. Çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini anlatan Karakaya, halktan aldıkları olumlu tepkilerin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı da mevcut yönetimin başarılı olamadığını ve seçimler öncesi bakan ve milletvekillerinin ilçeye sık sık gelmelerinin seçim yatırımı olduğunu ifade ederek, “Bizim son sözümüz şudur. Ne yaparlarsa yapsınlar, kimi Şabanözü’ne getirirlerse getirsinler, buradaki seçim 1 Haziran’da Milliyetçi Hareket Partisi’nindir. Biz kazanacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.

MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ruhi Ersoy ise seçim sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulunurken, “Burada hem Türk milletinin ve Türk devletinin geleceğini belirleyecek, sosyal barış, birlik ve beraberlikle alakalı numune bir seçim var, hem de yerel yönetimin beldeden ilçeye geçen, hizmet belediyeciliğinin örneğini gösterecek, üretken belediyeciliğin ismi olacak bir belediye başkan adayımız var. Burada yapılacak seçim sonucunun Türk milleti açışından hayırlı olmasını temenni ediyor, MHP lehine sonuçlanacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Şabanözü Belediye Başkan Adayı Ali Çapçı da ilçede 3 dönemdir başkanlık yaptığını ve 4. dönem için yeniden aday olduğunu hatırlattı. Çalışmalarının hızla devam ettiğini anlatan Çapçı, hizmetlerin devam etmesi için iktidar partisi ile yola devam edilmesi gerektiğini vurguladı.

Çapçı, milletin en doğru kararı vereceğini kaydetti.

Gökçek: Siz Bizim Yüzümüzü Ak Edin Bizde Şabanözü’nü Ak Edelim Dedi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek 1 Haziran’da yenilecek seçimler için ikinci kez Şabanözü’nü ziyaret etti.

Milletvekili Hüseyin Filiz’in de yer aldığı ziyarette Başkan Gökçek ilk olarak Beldeden mahalle konumuna geçen Gümerdiğin mahallesini ziyaret etti.

Mahalle meydanında seçmene seslenen Başkan Gökçek, seçimlerin iptal olmasının kötü gibi görünmesine rağmen aslında şans olduğunu belirterek “Bu şansı iyi değerlendirmemiz lazım. İktidardan taleplerinizi bir bir almalısınız. Biz söz verdiğimiz zaman öteki partiler gibi yapmayız, sözümüzü yerine getiririz. Bizim için söz namus demektir. Siz Ali’yi seçin biz de sözümüzü yerine getirelim. Sözümüz 5 senelik değil, verdiğimiz sözleri bu yaz yerine getireceğiz. Yol, kanalizayon, park sorununuz kalmayacak.” Dedi.

“Türkiye’de bu seçimler istikrarın öncüsü olacak.” diyen Başkan Gökçek “Biz Ankara olarak Çankırı’yı hiçbir zaman kendimizden ayırt etmedik. Biz Çankırılıyız, siz de Ankaralısınız. Biz hemşehriyiz ve kardeşiz. Çankırı’ya 2 senede 20 trilyon yatırım yaptık. Çankırı bizim kardeş şehrimiz olduğu için hiçbirşeyi esirgemedik. Başbakanımız Şabanözü seçimleri için bana görev verdi. Siz benim yüzümü ak edin, bende patrondan isteyim, Şabanözü’nü ak edelim.” dedi.

Muhtarların ve vatandaşların taleplerini dinleyen Başkan Gökçek, Şabanözü’nde Ali Çapçı’yı seçin isteklerinizi yazın yerine getireceğim dedi.

Karaören mahallesi muhtar adayı Ruşen Aydoğdu ise, okul yanında bulunan alanın park yapılarak ışıklandırılmasını istedi.

Gökçek de “bir de hanımlarımız için kondisyon aleti yapayım ama siz de bana yüzde 80 oy çıkartın” dedi.

Bunun üzerine elindeki Şabanözü bazlamalarını Gökçek’e ikram eden Aydoğdu, “siz bunları yaparsanız biz de burada oyu patlatırız” şeklinde konuştu.

Şabanözü ilçesi Gümerdiğin mahallesini ziyareti sonrasında Başkan Gökçek, Karaören ve Gürpınar mahallelerini de ziyaret ederek AK Parti Belediye Başkanı Ali Çapçı’ya destek istedi.

Şabanözü 1 Haziran’a Kilitlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin