Şampiyonluk kupası Dumanlı Gençlik’in oldu

featured
service

Çankırı Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin düzenlemiş olduğu “Sakalar Çankırı Gençlik Futbol Turnuvası”nın ödül töreni 23 Mayıs Pazartesi günü saat 19:00 da Ankara Keçiören Sanatoryum da bulunan Neşet Ertaş Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Programa; Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Adem Can, TBMM Milletvekili Hizmetleri Daire Başkanı İsmail Kargulu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, Keçiören Belediye Başkanvekili Nihat Özçelik, Ankara Halk Ekmek Genel Müdürü Niyazi İlkbahar, Kurşunlu Dernekler Federasyonu Başkanı Veysel Kapukaya ve yönetimi, Ilgaz Dernekler Federasyonu Başkanı Uğur  Kulaksız ve yönetimi, Köy Muhtarları, köy dernek başkanları, turnuvaya katılan takımlar ve aileleri, ve birçok Çankırılı vatandaşımız katıldı.

27 Mart – 22 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılan 22  takımın ve yaklaşık 300 sporcunun katıldığı “Sakalar Çankırı Gençlik Futbol Turnuvası’nda şampiyonluk kupasını Dumanlı Gençlik, 2.lik kupasını Kalfat Gençlik, 3 lük kupasını Elmalık Gençlik aldı. Bununla birlikte Hüyük Gençlik takımından Halil Şahin “Gol Krallığı”, Orta Yenice Gençlik  takımından Harun Kaşkaya “En İyi Kaleci” ve Sakaeli Gençlik takımı “Fair-Play” ödüllerinin sahibi oldu. 

Dereceye giren takımlara ödüllerini, Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Adem Can, Çankırı Gençlik Derneği Başkanı İsmail Sarıkaya, TBMM  Milletvekilleri Hizmetleri Daire Başkanı İsmail Kargulu, Keçiören Belediye Başkanvekili Nihat Özçelik ve Ankara Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak verdi.

Gençlik Derneği Başkanı İsmail Sarıkaya, yaptığı kısa konuşmasında ülkemizin kendisini ruhen ve bedenen geliştirmiş gençlere ihtiyacı olduğunu, gençlerimizin yabancı sporcu ve sanatçıları değil, Çanakkale Savaşında İstanbul’dan ve Türkiye’nin her yerinden futbol takımlarını bırakıp vatan savunmasına gelen ecdadımızı örnek alması gerektiğini, bu bağlamda dernek olarak gençleri önce ahlak ve maneviyat ilkesiyle yetiştirmeye gayret ettiklerini söyledi.

Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can kısa bir selamlama konuşmasın ile emeği geçen herkese teşekkür ettikten sonra Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz’e tuzdan yapılmış bir saat hediye etti.

Milletvekili Filiz ise konuşmasında “ Adem başkanım konuşmanın en güzelini yaptı, biliyorsunuz bugün Çankırı’da Ahilik haftası vardı Çankırı’da ki programdan çıkıp buraya geldik. Şimdi ahilik denince akla gençlerin çıraklıktan,  Kalfalıktan, Ustalığa kadar meslek sahibi yaparken onları kültürlerimize göre, milli değerlerimize sahip çıkan nesiller yetiştirmek gelir. Ahilik komşusu aç yatarakken kendisi tok yatmayan İslami değerdir ahilik. Dolayısıyla Çankırı’mızın ahilik kültürüyle her zaman övünebilirsiniz.” dedi ve selamlama ile konuşmasını sonlandırdı.

Ses sanatçısı Sevgi Petek, Saz ve söz sanatçıları Orhan Demir ve Ömer Faruk Bostan da geceye katılarak bu güzel organizasyona güzel yorumlarıyla renk kattılar.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

Şampiyonluk kupası Dumanlı Gençlik’in oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin