Şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi

featured
service

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik etkinlikleri çerçevesinde Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi.

Hacı Ali Tesislerinde gerçekleştirilen programa Vali Hamdi Bilge Aktaş, milletvekili Hüseyin Filiz, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

Program Mehmet Sait Kılıç tarafından gerçekleştirilen Kur’an tilaveti ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, “Haçlı Seferleri’nde, Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşı’nda destansı bir duruş vardır” dedi.

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de hain ve sinsi planların devam ettiğini aktaran Yıldırım, “Aslında hiç bitmeyen sadece şekil değiştirerek devam eden kalleş, sinsi, haçlı zihniyetinin ürünü olan, ülkemizin ve milletimizin kaderiyle oynanan darbe girişimi karşısında yine can vermiş, kanını dökmüş bir kere daha 15 Temmuz gecesi, kalleş zihniyete ecdat tokadı indirmiş bir desteni duruş vardır;

Bu milletin ruh yapısında 15 Temmuz gecesi, kalleş haçlı zihniyetine ve içerdeki hain piyonlarına karşı ölümü öldürmüş, şehadeti taç edinmiş bir duruş var.

Bu aziz milletin dışarıda bulunan kalleş ve sinsi düşmanları İle içerde bulunan hain piyonları bilmelidirler ki son destanda verilen 250 şehidimiz son şehit olmayacaktır. Bu milletin geride kalan anne babalan, gençleri yeri ve zamanı geldiğinde şehadet tacı ile taçlanmayı büyük bir onurla beklemektedirler” dedi.

“Bu aziz milletin şanlı duruşu karşısında saygıyla eğiliyorum” diyen Yıldırım, “Burada bulunan bu onurlu duruşun temsilcileri olan tüm şehit yakınlarının ellerinden öpüyor, küçüklerime sevgilerimi ifade ediyorum. 15 Temmuz gecesi ilimizde şehadet rütbesine erişen 9 şehidimizin ve terör mücadelesinde şehadete kavuşmuş yaklaşık 180 şehidimizin mekânları âlî olsun diyor, tüm gazilerimize sağlıklı, mutlu ömürler diliyorum” dedi.

 

“Türk Milleti’nin şanlı tarihi; bizlere gurur veren, her zaman övünç vesilesi olan, sayısız destanlar ve zaferlerle doludur” diyerek konuşmasına başlayan Vali Hamdi Bilge Aktaş, “15 Temmuz 2016 Demokrasi Zaferi de şanlı Türk Tarihinde 26 Ağustos 1071 Malazgirt, 29 Mayıs 1453 istanbul’un Fethi, 18 Mart 1915 Çanakkale zaferi gibi daha nice millet iradesinin topyekûn tecelli ettiği her unutulmaz zafer gibi hafızalarımızda kalacak ve nesilden nesile gururla aktarılacaktır” dedi.

“Bu necip millet tarih sahnesinde yer almaya başladığı günden itibaren FETÖ gibi, PKK gibi, DAEŞ gibi ipleri başkalarının elinde olan hain ve terörist yapılanmalara hep maruz kalmıştır” diyen Aktaş, “Ancak bu kutlu millet Türk Devleti’nin bölünmez bütünlüğünü korumak ve teröristlere fırsat vermemek adına vatanın her karış toprağına kanlarını akıtmışlardır” dedi.

Vali Aktaş konuşmasının sonunda ise, “Peygamber ocağına kınaları yakılıp Vatan için, Bayrak için, Millet için, gerektiğinde ‘Kurban ol’ diye evlatlarını gönderen fedakâr aileler, sizler bizim başımızın tacı, şehitlerimizin emanetisiniz. Hiç şüpheniz olmasın. Devlet olarak sizlerle ilgili her meseleyi ve taleplerinizi yalandan takip ediyoruz. Yalnız değilsiniz. Devletimiz bütün imkânlarıyla yanınızdadır. Şehit ve gazilerimizin hatıralarını yücelterek onlara her zaman sahip çıkacağız. Burada acılarımız yeniden tazelensin istemiyorum. Biliyorum yürekler yaralıdır. Ancak dinimiz şehitliğe önem vermiştir. Peygamberlikten sonraki en yüce makamdır. Tesellim odur ki bu inancımız acılarımızı hafifletsin, sabrımızı artırsın” dedi.

Programa katılan milletvekili Hüseyin Filiz ise son FETÖ’cü yargılanan mücadelenin süreceğini dile getirdi.

“Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Her ne kadar hafızamızda taze olduğu için  15 temmuz şehitlerini anıyorsak da bu memleket bedel ödedi” diyen Filiz, “Vatan toprağını kanla çizerek ülkemizi yaşatmaya çalışıyoruz. 15 temmuz FETÖ taşeronunun dış güçler tarafından oyunuydu. Mağlup oldular. 50 senelik programları o anda iflas etti. FETÖ’yü unutmamak lazım. Rehavete kapılmamak lazım. FETÖ’yü ve FETÖ’den dolayı rehavet devlete ihanettir millete ihanettir. Şehitlerimize ihanettir. Asla ve asla şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Hesabı mislisi ile sorulacak.” dedi.

 

 “Kişi sevdiği ile beraberdir, siz FETÖ ile PKK ile beraberseniz öbür dünyada da inşallah onlarla beraber olursunuz ama bu dünyada kahrı perişan olacaksınız.” diyen Filiz, Bir süreç devam ediyor. Size her ne kadar karışık gözükse de Türkiye Cumhuriyeti bu virüsü yenecektir. Bizim şehitlerimiz dururken mağdurları bizim önümüze koyuyorlar mağdur edebiyatı yapıyorlar. Hiçbir mağdur şehit aileleri kadar mağdur değil. Mağdurun merkezine şehit ailelerini koyacağız şehitlerimizi unutmayacağız. Adalette bazı aksaklıklar yanlışlıklar olabilir ama yanlış hesap Bağdat’tan döner. Diyorlar ki  falanca elini kolunu sallayarak geziyor benim kocam niye içerde diyorlar evet haklısın ama  eninde sonunda adalet tecelli edecektir. Başbakanımız diyor ki hiç kimse unutmasın ki son FETÖ’cü yargılanasaya kadar devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile Başbakanı ile Millet ile onurlu, gururlu, şerefli bir şekilde yaşayacak. Şehitlerimizi unutmadık unutturmayacağız. Onlara çok şey borçluyuz.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin