Selçuklu yıldızı motifli dekoratif paravan ilgi çekti

featured
service

Çalışmalarını kent tanımı ve kent estetiği üzerine yoğunlaştıran Çankırı Belediyesi, ilgi çekici dekoratif paravan ile şehir estetiğine katkı sağlayacak. Yakın zamanda tamamlanacak olan paravan, Selçuklu Yıldızı motifi ile vatandaşların ilgisini şimdiden çekmeyi başardı.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in 2016 yılı çalışmaları kapsamında Etüd Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan İstiklal Yolu Projesi ile şehir stadyumunun karayolu cephesi dekoratif paravan ile kaplanıyor.  Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yerleştirilen 36 adet reklâm panosunun yer aldığı çalışmanın ardından vatandaşlar, Belediyenin çalışmalarını ve projelerini panolardan takip edebilecek.

 

Yatay ve dikey olarak hazırlanan dekoratif paravanda 18 ünite yer alıyor. Dikey üniteler Selçuklu yıldızı motifinden oluşurken yatay üniteler ise ahşap görünümlü alüminyum levhadan oluşuyor. İçeriden led ile aydınlatılacak paravanda, Belediye faaliyetlerinin halka duyurulabileceği reklâm alanları ve ilan panolarını da bulunuyor.

 

Kamusal alana taşınmayan estetiğin uzun soluklu olmayacağını belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, yaşanabilir ve sürdürülebilir kent olma yolunda Çankırı için her şeyin en güzelini yapmaya çalıştıklarını kaydetti. Dinç, kentte çağdaş uygulamaların bulunmasının şehirde yaşayan halkı, çağına ait hissettireceğini ifade ederek bugünün ve geleceğin kentlerini oluştururken estetik ve dikkat çekici tasarımları kullanmaya çalıştıklarını söyledi.  Dekoratif paravan ile şehir stadyumunu çevreleyen duvarın eski ve boş görüntüsünün kapatıldığını dile getiren Dinç, şehirdeki dağınık görüntülerin yerine çevreci ve işlevsel unsurlar kullanmaya gayret ettiklerini belirtti. Dinç, paravanın Ankara- Kastamonu geçiş güzergâhında Çankırı’dan geçecek konukların da şehir estetiğine dair olumlu fikirler taşımasına katkı sağlayacağını ifade etti.   

 

Dinç, ayrıca “Çankırı için tasarladığımız her projemizde geçmişin izlerini taşıyarak köklerimizi hissetmeye ve bu köklerle geleceğe doğru uzanma hedefimizi her çalışmamıza yansıtmaya çalışıyoruz.” ifadelerini de sözlerine ekledi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Selçuklu yıldızı motifli dekoratif paravan ilgi çekti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin