Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı Öğrencileri İtfaiyecileri ziyaret etti

featured
service

Çankırı Karatekin Üniversitesi Yapraklı Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencileri, Türk İtfaiye Teşkilatı’nın 303’üncü Yıldönümü münasebetiyle, Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, ÇAKÜ Yapraklı MYO Müdürü Ömer Cem Karakoç ve Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğretim görevlilerinin de yer aldığı ziyarette öğrenciler, müdürlük bünyesinde bulunan araç ve teçhizatları inceledi.

Öğrencilere hitaben konuşan Belediye Başkanı İrfan Dinç, itfaiyecilik mesleğinin kutsal olduğunu belirterek “Her işte olduğu gibi bu meslekte de işini severek yapmak çok önem arz ediyor.” dedi.

Ziyarette Konuşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Ömer Cem Karakoç ise şu sözleri söyledi:

“Öncelikle bu yıl, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programımızın öğrenciler tarafından yüksek bir oranda tercih edilmesi ve programın doluluk oranı bizleri oldukça sevindirdi. Alanında uzman öğretim elemanlarımızla, Ballıca Kampüsü’nde İtfaiye Uygulama Alanı oluşturduk. Bu alanda öğrencilerimiz mesleğin pratik yönlerini görme fırsatına sahip oldu.”

“İlimizde, itfaiyecilik mesleğinin teknik becerilerine hakim personel kaynağını gidermeye yönelik açılmış olan Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı ile beraber eğitim ve tatbikatlar yapmak bizleri mutlu edecektir.” ifadelerini kullanan İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, ziyaretin sonunda öğrencilere itfaiye araçlarını ve teçhizatlarını tanıttı.

Arama kurtarma köpeğinin, eğitmeni eşliğinde küçük bir gösteri gerçekleştirmesiyle ziyaret sona erdi.

Her yıl, 25 Eylül–1 Ekim tarihleri arası kutlanan İtfaiyecilik Haftası kapsamında, İtfaiye müdürlükleri tarafından vatandaşlar ve kurumlar bilgilendirilerek itfaiyenin görevleri anlatılmaktadır.

Kaynak:Bizim Çankırı

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı Öğrencileri İtfaiyecileri ziyaret etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin