“SİYASET HİZMET YARIŞI VE NEZAKET İŞİDİR, SAYIN KAPDAN’IN ACEMİLİĞİNE VERİYORUZ”

featured
service

AK Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Mustafa POTUKOĞLU bir açıklamada bulunarak MHP İl Başkanı Çetin Kapdan’ın Belediye Başkanı İrfan Dinç ile ilgili açıklamalarını siyasi acemilik olarak değerlendirdi.

AK Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı’nın, MHP İl Başkanı Çetin Kapdan’ın açıklamalarına cevabı şu şekilde oldu:

“7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimleri öncesinde sakin ve seviyeli geçen seçim çalışmaları MHP İl Başkanı’nın son açıklamaları ile siyasi nezaketin ötesine taşarak yine siyasi adaptan yoksun ve düşük seviyeli bir noktaya gelmiştir. Halkımızın teveccühü ile 3 kez üst üste belediye başkanlığını kazanan sayın İrfan Dinç’e yönelik yaptığı söylemleri aslında Çankırı halkına yapılmış olarak addediyoruz. Hükümet ortağı olarak ve uzun yıllar yerel iktidar olarak Çankırı’ya bir köprü dışında kayda değer bir çalışma yapılamadığından olacak, AK Parti iktidarında ve Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç vesilesiyle yapılan hizmetleri anlaşılıyor ki hazmetmekte zorlanıyor. Halbuki memlekete çivi çakana teşekkür ve dua edilmelidir. Sadece kat karşılığı olarak müteahhite  verilen Belediye İş Merkezi ile Yunus AVM’nin projesine, işlevselliğine bakıldığında bile iki parti, iki yönetim arasındaki vizyon farkı çok rahat görülmektedir. Sayın Kapdan’ın, Belediye Başkanımızın Balıbağı Köyü’ndeki konuşmasına istinaden yaptığı açıklamadaki “Paris” benzetmesinin mecazi anlamda kullanıldığını Çankırı Belediyesi imkanları ölçüsünde bugüne kadar köylerimize ve ilçelerimize elinden geldiğince yardım etmiştir, bundan sonra da etmeye devam edecektir. Kaldı ki; köylerimize İl Özel İdaresi tarafından yol, kanalizasyon gibi altyapı hizmetleri götürülmekte ve İl Genel Meclisi’nde bu hizmetler için alınan kararlar AK Parti ve MHP’li üyelerce genellikle oy birliği ile alınmaktadır.

Sayın İl Başkanı, MHP’li meclis üyelerine sormuş olsa köylere yapılan hizmetler hakkında kendisine bilgi verilirdi. Elbette eksikler olabilir, siyasetin temel görevi de eksik hizmetlerin takipçisi olmaktır. Anlaşılıyor ki Sayın Kapdan kafasını kuma gömmüş gibi gelinen noktayı anlamak istemiyor yada dar bir çerçeveden bakarak yapılanları görmezlikten geliyor. “Cozutmak” olarak nitelendirilen hizmette sınır tanımadan canla başla çalışmamız akıllara seçim sloganlarımızı getiriyor “Onlar konuşur, AK PARTİ yapar” diyoruz. Siyasetin bir hizmet aracı olduğunu, köylerde, ilçelerde ve illerde günün şartlarına ve önceliklerine göre farklı hizmetlerin talep ve arz edildiğini anlayamıyor. Çankırı halkı hizmeti çok iyi değerlendiriyor, siyasi alanda sizi de bizi de çok iyi biliyor. Sayın Belediye Başkanımız İrfan Dinç’in yaptığı hizmetlerin bir çoğu bugün sadece Çankırı’da değil çevre illerde ve birçok bölgede övgüye mazhar olmaktadır. Birçok belediyeye örnek teşkil etmektedir. Böyle olmasaydı Çankırı halkı Sayın Dinç’i 3. kez bu şehire Şehr-ül Emin yapmazdı. Sayın Kapdan’ın açıklamalarını siyasi acemiliğine bağlıyor, sakin ve huzur içinde geçen seçim atmosferinin devamı için hizmetlerin ve projelerin konuşulmasını daha uygun bulduğumuzu belirtiyor, Sürecin tansiyonunu yükseltmemesini temenni ediyoruz.

Halkımıza anlatılması ve heryerde konuşulması gereken konu projeler olmalı, yapılanları ve yapılacakları anlatmak olmalı, icraatlar konuşulmalıdır. Böylece doğru, seviyeli ve erdemli bir siyaset anlayışı oturacaktır. 7 Haziran seçimlerinde Çankırı halkı en doğru kararı verecek ve 12 yıldır kendisine hizmeti şiar edinmiş olan AK Partiyi bir kez daha iktidara güçlü bir şekilde getirecektir. Kamuoyuna saygı ile arz ederim.”

Mustafa POTUKOĞLU AK Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı

“SİYASET HİZMET YARIŞI VE NEZAKET İŞİDİR, SAYIN KAPDAN’IN ACEMİLİĞİNE VERİYORUZ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin