Söğütsen Seramik Fabrikası Yeniden Üretime Başladı

featured
service

Kurşunlu İlçemizde 2011 yılında ilk üretimine başlayan ve 8 ay süre ile üretime ara veren Dünya’nın en büyük seramik fabrikaları arasında yer alan 1 milyon m2 kapalı alana sahip fabrika 2014 Yılı Nisan Ayı itibariyle yeniden üretime başladı.

Şu anda 450 kişinin istihdam edildiğini belirten Fabrika Genel Müdürü Doğan Kapusuz; “Aylık 900 m2 teknik granit ve porselen üretiliyor. Toplam 9 tane tek katlı, 6 tane de çift katlı granit fırını kapasitemiz bulunuyor. Şu anda bir tane tek katlı, bir tane de çift katlı fırınımız faal durumda. Fırınların tamamı çalışır duruma geçtiğinde 6 milyon 300 bin m2teknik granit ve porselen üreteceğiz ve istihdam edeceğimiz personel sayısı 1500 kişi civarında olacak.” dedi.

Fabrikanın tam kapasiteyle çalışmaya başlamasıyla birlikte Dünya’nın her yerine ihracat yapacaklarını dile getiren Kapusuz; “Böyle bir kuruluşun buraya kurulması yeni yatırımların bölgede önünü açacaktır. Ayrıca ilçemize, ilimize ve ülkemize üst düzeyde ekonomik katkı sağlayacaktır.” diyerek; yeni fırınlar açılması konusunda da altyapı ve kadro çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Söğütsen Seramik Fabrikası Yeniden Üretime Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 8 sene önce

    hakikaten işçi bulmakta zorlandığınıza inandım koskoca fabrikayı iki gündür arıyorum telefonlara bakan yok .ve iyiki iletişim kuramadım diyorum . çalışanların yedi aydır maaş alamadığını öğrendim.drekten döndük yani saygılar

    Cevapla
  2. 6 sene önce

    Fabrikanın insan kaynakları numarası nedir?

    Cevapla
Bizi Takip Edin