Soma yaz 1866ya gönder

featured
service

İlimiz Valiliği, Başbakanlık Genelgesi ile Soma kazazedelerine yardım kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Valilik sitesinden yapılan açıklamada; “13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen elim maden ocağı kazasında çok sayıda işçimiz hayatını kaybetmiş, bir kısmı da yaralı olarak kurtarılmıştır.

Bu kapsamda, yapılacak yardımların tek elden yürütülmesi, hızlı ve sağlıklı bir biçimde kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına, yaralananlara ve madende çalışanlara ulaştırılması için, Başbakanlıkça belirlenecek esaslar çerçevesinde harcanmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevlendirilerek 17.05.2014 tarih ve 29003 sayılı Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayımlanan Başbakanlığın 2014/8 sayılı genelgesi ile “Soma Kazazedelerine Yardım Kampanyası” başlatılmış ve aşağıda belirtilen banka hesapları açılmıştır.

Bu amaçla; yardım yapmak isteyen vatandaşlarımız, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının yardımlarını belirtilen hesaplara yapabilmeleri önem arz etmektedir.

Gerçek ve tüzel kişiler bu hesaplara doğrudan bağış yapabilecekleri gibi, Turkcell, Vodafone ve Avea GSM operatörlerinin “1866” kısa SMS numarasına “Soma” yazarak 5 (Beş) TL karşılığı bağışta bulunabileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Soma yaz 1866ya gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin