SP İl Başkanı Ömer Uzun Tek Listeyle Girdiği Seçimde Güven Tazeledi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tongüç, partisinin Çankırı Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen il kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye üzerinde çeşitli plan ve projelerin uygulandığını söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, “Bin yıldır üzerinde yaşamaktan şeref duyduğumuz şu Anadolu toprakları, dün ne kadar tehlike altındaysa bugün de tehlike geçmiş değildir, sadece oyunun şekli değişmiştir” dedi.

Eskiden eşkıyanın kim olduğunun bilindiğini, şimdi ise teşhisin oldukça güç olduğunu anlatan Tongüç, şunları kaydetti:

“Bin yıldır üzerinde yaşamaktan şeref duyduğumuz şu Anadolu toprakları, dün ne kadar tehlike altındaysa bugün de tehlike geçmiş değildir, sadece oyunun şekli değişmiştir. Bu problemleri, tehditleri görmek, bunların ne olduğunu teşhis etmek ve tedavi etmek, bu milletin bağrından çıkmış Milli Görüş hareketinin ve Saadet Partisinin görevidir. Türkiye’mizin maalesef dışarıdan ve içeriden tahribatlarla karşı karşıya olduğunu görmekteyiz.”

Tongüç, son yıllarda Türkiye’de maneviyatı yıpratmak için bazı planlar uygulandığını ileri sürerek, “Çocuklarımızın başına bir iş geldiğinde ‘kalbinde direnecek bir iman bulunmasın’ diye çalışıyorlar. Batı, bu milletin imanından hep çekmiştir ve bunu bitirmek için birtakım projeler yapmıştır” diye konuştu.

“Siyonizm, planlarını yürütüyor”
Bir kişinin kendisini yakmasıyla başlayan Arap Baharı’nın birçok ülkeyi sardığını anımsatan Tongüç, “Böyle bir noktada siyonizm, planlarını yürütüyor. Bu insanlar 100 yıllık ideallerini yerine getirebilmek için neredeyse her petrol kuyusunun başına devlet kuracak şekilde bütün Ortadoğu’yu paramparça etmektedirler. Burada sadece Türkiye farklıdır” ifadesini kullandı.

Tongüç, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) 80 Türk vatandaşını esir aldığını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kim kurmuş, kim beslemiş, bu noktaya kim getirmiş belli değil ve devam ediyor. Bu, Irak’ın 3’e bölünmesinin kopya kalem çalışmasıdır. Suriye zaten bölünmeye devam edecek. Mısır zaten yıllarını kaybetmiştir. En sonunda onlara göre tırnak içinde söylüyorum, ‘yılanın büyüğü Türkiye’. Türkiye’yi paramparça etmeden, huzursuz bırakmadan rahat etmeyecekler çünkü bunun için iman etmişler.”

İl Başkanı Ömer Uzun, tek listeyle girdiği seçimde güven tazeledi.

SP İl Başkanı Ömer Uzun Tek Listeyle Girdiği Seçimde Güven Tazeledi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin