Taşmektepliler Anıta çelenk sundular

featured
service

12. buluşma kapsamında toplanan Taş Mektepliler, yeni mezunlarla birlikte Anıt alanında bir araya gelerek Saygı Duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudular.

Çankırı Lisesi bahçesinde düzenlen program Taşmektep önünde fotoğraf çektirilmesi akabinde Anıt Alanında devam etti.

Anıt Alanındaki töreni yöneten Taşmektepli Emekli Müzik Öğretmeni Yekta Başeğmez bir konuşma yaparak “Yıllar öncesinden mezun olmuş, Türkiye’nin değişik bölgelerinde yüksek kademelere çıkmış olan bir ekip var.  Bir yer var ki kalbi ne zaman açsanız pırıl pırıl, kıpkırmızı kanla, bir yer var ki samiyete kalbini açmış olan bir şehir var Orta Anadolu’da.   Bu şehir benim 50 sene önce eğitime katkı vermek için 4 senemi verdiğim Çankırı’dır. Gördüğünüz babaanneler, anneanneler, dedeler oluştu. Eğitim dendiği zaman fiilen Ankara, İstanbul, Eskişehir ve Türkiye’nin ender bulunan şehirlerinde üniversitelerde hepsi kendilerine yer buldu ve memleketlerine hizmet ediyorlar. İşte Çankırı özetle bu. Çankırı dendiği zamanda Çankırı için burada doğmuş, burada büyümüş insanların memleket hizmetine, kardeşliğe ve memlekete olan sevgiyi burada bana onlar aşıladılar. Eğitimim ile hiç eksilmeden, artı fahri hemşeri beraatı da takdim edilmek suretiyle aranızda bulunuyorum.

Çankırı’da olup da bizim bu günümüzde aramızda yoklarsa soru işareti koyuyorum. Söylediğim sevgiyi onlara ulaştırmıyorum. Akşamda aramızda olmadıkları zaman da hakkımı helal etmiyorum. Çünkü Taşmektepliler kelimesi kendine has, kendine özel ve kendine mahsus bir toplum yetiştiren yerdi.” dedi.

Konuşma sonrasında Emekli Müzik Öğretmeni Yekta Başeğmez yönetiminde Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okundu. Toplu fotoğraf çekimi sonrasında program 100. Yıl Kültür Merkezinde devam etti. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Taşmektepliler Anıta çelenk sundular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin