Tatlıçay’ı kardeşçe temizlediler

featured
service

Çankırı Belediyesi tarafından, Tatlıçay içerisinde temizlik çalışmaları yapıldı.

Çankırı’da bir çok sosyal sorumluluk  projesine imza atan Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş personelleri de belediyenin temizlik çalışmalarına gönüllü olarak katıldı. Tatlıçayda yapılan temizlik için belediye çalışanları ve lastik fabrikası çalışanları adeta kıyasıya yarıştı. Renkli ve samimi görüntülerin de ortaya çıktığı çalışma, aynı şehirde yaşayan Türk-Japon dostluğunu da pekiştirdi.

Şehir içi geçiş güzergahında bulunan Tatlıçay, rutin temizliğinin yanı sıra sıcaklıkların artmasıyla birlikte belediye ekiplerince yeniden gözden geçirildi. Temizlik personellerinin yoğun mesaisi ile temizliğine başlanan çayda, Sumitomo Rubber AKO Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş personelleri de büyük bir sosyal sorumluluğu yerine getirdiler.

Türk-Japon iş birliğine yeni bir örnek oluşturan temizlik çalışmaları kapsamında moloz, kırılmış ve kurumuş dal parçaları, miller, plastik atıklar ve benzeri malzemeler, zamanla dere yataklarında birikmesi sonucu oluşan koku ve böceklenmelere neden olan yığınlar, sıcak geçen yaz aylarında olumsuz etki yapmaması için ortadan kaldırıldı.

Belediyenin temizlik personelleri ile çalışmalara katılan Japon lastik fabrikası çalışanları, belediye çalışanları ile birlikte temizlik çalışmalarına katılmaktan mutluluk duyduklarını ve Çankırı’nın temizliğine katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını ifade ettiler.

Büyük bir özen ve titizlikle temizlenen Tatlıçay’ın yeniden görüntü kirliliği ve kötü kokular oluşturmaması için vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiği yetkileler tarafından vurgulandı.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

Tatlıçay’ı kardeşçe temizlediler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin