Tatlıcı: Bu seçim Türkiyenin geleceğini belirleyecek bir seçim olacaktır

featured
service

Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı İl Başkanı 10 Ağustos 2014 günü yapılacak Cumhurbaşkanı seçimlerine ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Parti binasında gazetecilerle bir araya gelen CHP İl Başkanı Fikret Tatlıcı Türkiye’nin ilk defa Cumhurbaşkanını halkın belirleyeceğine ve bu seçimlerin Türkiye’nin geleceğini belirleyeceğine dikkat çekerek “10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan, cumhurbaşkanlığı seçim sürecindeyiz. Biz hazırlıklarımızı tamamlayıp, çalışmalarımıza başladık.

Çalışmalarımızı daha da hızlandırarak devam ettireceğiz. CHP ve MHP  başta olmak üzere beş partinin ortak adayı olarak açıklanan Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekliyoruz. Bugünden itibaren gerek Çankırı merkezde gerekse ilçe ve köylerimizde çalışmalarımızı yoğunlaştırarak, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı  adayı, Sayın  Ekmeleddin  İhsanoğlu’nun  seçim  başarısı için çalışacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin adaletli bir ortamda yapılmadığını savunan Tatlıcı “Ülkemizin geleceği açısından Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun doğru ve isabetli bir tercih olduğuna inanıyoruz. Onu desteklemek adına elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Bilindiği üzere Türkiye’de ilk defa cumhurbaşkanı halkın oyu ile seçilecektir.

Adaylar açıklanmıştır. Cumhurbaşkanlığı seçim yarışı başlamıştır. Ancak sizlerin de gözlemlediği gibi eşit koşullarda bir seçim yarışı olmamaktadır. Sayın İhsanoğlu ve Sayın  Demirtaş kendi olanakları ile kampanya yürütürken, Başbakan Erdoğan devletin tüm olanaklarını sonuna kadar kullanarak kampanyasını sürdürmektedir.

Tüm seçimlerde kamu görevi yapanlar seçimler öncesi  istifa ederken, başbakan görevine devam etmekte, devlet imkanlarını seçim başarısı için kullanmaktadır. TRT Erdoğan’ın toplantı, miting ve seçim etkinliklerini gün boyu canlı yayınlarken, Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’na üç dakika ,Sayın Demirtaş’a sıfır dakika zaman ayırıyor.

Biz eşit olmayan bu seçim sürecine rağmen, Türk halkının Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nu  tercih edeceğini düşünüyor ve inanıyoruz. Bu seçim Türkiye’nin geleceğini belirleyecek bir seçim olacaktır. Ülkemiz içte ve dışta büyük sorunlarla karşı karşıyadır.

Güney komşularımızda iç savaş  ve kargaşa yaşanmaktadır. Terör örgütü ve yandaşları ile  çözüm adı altında pazarlık yapma aşamasına gelinmiştir. İşte bu aşamada bu coğrafyayı çok iyi tanıyan  bu coğrafyada çok iyi tanınan, Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığını  bir şans olarak görüyoruz. Türk halkı Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu etrafında birleşmelidir.

Herkes etrafımızdaki ateş çemberini fark etmelidir. Başbakan Erdoğan’ın Çankaya’ya çıkması halinde ülkemizi dış dünya ve komşularımızla  sorunlu hale getiren, yalnızlaştıran dış politika anlayışının devam edeceği görülmelidir. Çözüm süreci adıyla  yapılan dayatma halkımız tarafından fark edilmelidir. Başbakan’ın yalnız muhalefete değil, kendisi gibi düşünmeyen herkesi suçlama, kızma, öfkelenme ve her seferinde bir mağduriyet yaratma söylemi geliştirme alışkanlığı ile dün birlikte olduğu insanlar için bugün söyledikleri halkımızın dikkatinden kaçmamalıdır.” şeklinde konuştu.

CHP İl Başkanı Tatlıcı konuşmasının devamında “Türk halkı Başbakan Erdoğan’ın ötekileştirici, biz ve onlar diye ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı, öfke ve nefret dolu söylemlerini Çankaya’ya taşımasına sandıkta izin vermemelidir. Tarafsız olması gereken cumhurbaşkanlığı makamına  ,taraflı olacağını açıklayan birisi seçilmemelidir.

Cumhurbaşkanı tarafsız ve birleştirici olmalı, Uzlaşmacı olmalı, Belli bir kesimin değil herkesin cumhurbaşkanı olabilmeli. Birliğin, dirliğin, sevgini, saygının dilini kullanabilmeli. Hukukun üstünlüğüne, kadın erkek eşitliğine inanmalı, devletimizi ve milletimizi kaynaştırmalıdır.

Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu herkesi ve her kesimi kucaklayacak,76 milyonun cumhurbaşkanı olacak bir kişilik. Ülkemizi tüm dünya ile barıştıracak, ülkemizde giderek derinleşen kamplaşma ve ayrışmayı ortadan kaldıracak, uzlaşma kültürünü esas alacak toplumda barış ve sevginin oluşmasına öncülük edecek,  Cumhuriyet değer ve kazanımlarına bağlı, Anayasal kurumlar arasındaki işbirliği ve uyumu en üst düzeyde tutacak bir cumhurbaşkanı olacağına ve ettiği yemine sadık kalacağına inanıyoruz.

Bu nedenledir ki; Türkiye’nin rejimi, Cumhuriyet kazanımlarının korunması ve geliştirilmesi açısından 10 Ağustos 2014 günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimini ve Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığını önemsiyor ve Cumhurbaşkanı olmasını istiyoruz.

Sayın, Ekmeleddin İhsanoğlu ,bilgi ve birikimi, uluslar arası tanınırlığı ve deneyimi, engin hoşgörüsü, kullandığı barış, kardeşlik ve sevgi diliyle halkın cumhurbaşkanı adayı olduğunu kanıtlamaktadır. Halkımızdan her gün daha da artan bir sevgi ve saygı görmektedir.

Ülkemizin geleceği açısından Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun cumhurbaşkanlığı için en uygun tercih olduğu inancımızı  kamuoyumuzla paylaşıyor, destek verdiğimizi  ve destek beklediğimizi Çankırı kamuoyuna saygı ile açıklıyoruz.” dedi.

Tatlıcı: Bu seçim Türkiyenin geleceğini belirleyecek bir seçim olacaktır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin