TCDD 2017 yılında geçitleri kapatıyor

featured
service

TCDD Üst Geçit  Köprülü Kavşak Projesi hakkında bilgilendirme toplantısı yapılarak vatandaş görüşüne başvuruldu.

Ankara, Eskişehir, Irmak,Çankırı, Karabük, Zonguldak Demiryolu hattının Çankırı Merkez’den  geçen Çankırı Lisesi civarında bulunan demiryolu geçitinin 2017 yılında tamamen kapatılacağı noktasında, yaya ve trafik geçişini aksamadan sağlanması hususunda çalışma yapan Çankırı Belediyesi projeyi anlatarak fikirlere başvurdu.

Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Aykurt projeyi anlattı.

Bir proje uygulanmak zorunda ancak bu projeye şehrin karar vermesi gerekiyor diyerek sözlerine başlayan Aykurt “Bugün sunumunu yaptığımız üstünde çalışılmış ama eksikleri ve yanlışları varsa düzeltilebilecek bir görseller sunumudur. Bugün tartışma ve fikirler için buradayız. İlimiz Bademlik cami inişinde Koç Market önünden yükselecek üst geçit Çankırı Özel Karatekin Hastanesi önünde iniş şeklinde Bulvara doğru devam edecek. Burada yaya geçişleri, kaldırımlar olacak. Kısacası fikirlerinizi alıp ona göre çözüm bulmak istiyoruz.” dedi.

Şehrin trafik sıkışıklığı yaşamaması için Aşiyaş Kavşağının daha önce tamamlanacağını, daha sonra bu üst geçidin yapılacağını akabinde Yamuçlar’ın orada üst geçit yapılacağı vurgulayan Aykurt “Projeye katkınız varsa fikir alacağız, not alıp firmaya bildireceğiz. Biz Çankırı için daha iyisi olsun diye uğraşıyoruz” açıklamasında bulundu.

Çankırı Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantı katılımcı fikirlerinin dinlenmesi ile sona erdi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

TCDD 2017 yılında geçitleri kapatıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin