TDED Çankırı Şubesi “Dil ve Edebiyat” Dergisini Tanıttı

featured
service

Düzenlediği birçok farklı programda sanat ve okurseverleri bir araya getiren TDED Çankırı Şubesi, şimdi de, hazırladığı tanıtım sergisi ile süreli yayın “Dil ve Edebiyat” dergisini Çankırılılarla buluşturdu.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından Türk Edebiyatı ve kültürüne önemli katkılar sağlamak amacıyla hazırlanan ve 73. sayısı ile raflarda yerini alan derginin tanıtım sergisi, 6 Ocak 2015 Salı günü saat 14.00’te Yunus AVM giriş katında gerçekleşti.

“Dil ve Edebiyat” dergisinin tanıtım sergisine vatandaşların ve okurseverlerin yoğun ilgi gösterdi.

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan Sergi Açılışı Gerçekleştirdi

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi tarafından her ay yayınlanan Dil ve Edebiyat Dergisi tanıtım sergisi Yunus AVM giriş katında 6 Ocak 2015 Salı günü saat 14.00’de gerçekleştirildi.

Sergi açılışına Sayın Valimiz vahdettin Özcan ve eşi Leyla Özcan, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi Başkanı Zeynep Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, açılış konuşmasında, “Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kıymetli Başkanına tebriklerimi sunuyorum. Hakikaten Çankırı’nın kültür ve sanat hayatına önemli katkıları oluyor. Önemli programlar yapıyorlar. Bugün derginin tanıtımı yapılacak. Sanatseverlere, kültür severlere hayırlı uğurlu olsun diyorum. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneğinin tüm Türkiye’de yapmış olduğu faaliyetler gibi Çankırı Şubesi’nin de bu gibi faaliyetlerini çok önemsiyorum. Gerek düşünce yapımıza gerek entelektüel yapımıza vereceği katkılar nedeniyle Sayın Dernek Başkanımızı tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diyerek açılış kurdelesini kesti.

Sergi açılışına katılan hazirun ile beraber sergiyi gezen Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, sergi hakkında yetkililerden bilgi aldıktan sonra sergiden ayrıldı.

Sergi 6-9 Ocak 2015 tarihleri arasında Yunus AVM giriş katında sergilenecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TDED Çankırı Şubesi “Dil ve Edebiyat” Dergisini Tanıttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

  1. Oh ne Ala Memleket.Belediyenin tam destek hep Politikasını arkasına almış Sergi açıyorlar. Ne kadar büyük başarı değil mi?İlimizin Protokolü de hazır ve nazır.

    Cevapla
Bizi Takip Edin