Teke: Engel büyük ama azim ve mücadele devam ediyor

featured
service

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Çankırı Şubesi 1. Olağan Kongresi cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. Kongrede Dernek Başkanı Yüksel Teke başkan seçildi.

Kongreye Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Çankırı Şube Başkanı Özcan Çalışkan, şehit ve gazi aileleri ile dernek üyeleri katıldı.

Kongre için çoğunluk sağlandıktan sonra divan oluşturuldu. Ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’mız okundu.

Ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Çankırı Şube Başkanı Yüksel Teke konuşma yaparak, göreve talip olduğunu belirtti.

Teke, “1999 yılından başlayan dernekçiliğimiz 24 yıldır devam ediyor. 2022’nin 10’uncu ayı itibariyle de, onlardan güç almaktan ziyade onlara güç katacağıma inandığım ve yıllardır çalışmalarını takdirle izlediğim Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezinin biz de bir şubesi olduk 13.10. 2022 tarihi itibariyle. Genel Başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum bizleri ekibine kattı. İnşallah biz de Çankırı olarak kendilerine güç katacağız yanlarında olacağız. Şehit ve gazilerimizin hakları konusunda hareket edeceğiz. Bu gönül işi, engel büyük ama azim ve mücadele devam ediyor.” dedi.

Bütçeden bahseden Teke, “101 tane üyemiz var. 3 yıllık bütçe 45 bin 450 lira. Eskisi gibi şehit ve gazi aileleri derneklerine bağışlar çok gelmiyor. Farklı sebepleri var. Bizim zaten böyle bir talebimiz yok. Sadece yanımızda olsunlar bize destek versinler yetiyor. Ama sağduyulu insanlar da katkı sağlıyor. 2 bin lira da bağış ve yardımlar olarak yazdık. Toplam 47 bin 450 lira tahmini bütçemiz olacak. 47 bin 450 lira da toplamda gider gösterdik.” diye konuştu.

Konuşmasının devamında dernek faaliyetlerinden bahseden Teke’in okuduğu raporlar oy birliği ile kabul edildi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği  Genel Başkanı Mustafa Işık da Çankırı şubesinin derneklerinin 52’nci şubesi olduğunu söyledi.

Işık, “Türkiye genelinde 52 şubesi, 44 temsilciliği bulunan, tamamı şehit ailesi ve gazilerden oluşan yaklaşık 22 bin üyemiz var. Çankırı’da şube açmak için talebiniz oldu. Amaç şehit ve gazi ailelerini bir araya getirmek. Okullarda konferanslar, seminerler düzenlenmek. Tanışma ve kaynaşmayı, bir araya gelmeyi sağlamak, acıların hafifletilmesini sağlamak. Bizlerinde görevi genel merkez olarak sizlerin yasal düzenlemeleriniz, özlük haklarınızla ilgili düzenlemeleri yapmak. Kamu yararına çalışan bir derneğiz. Biz şu sloganla yola çıktık, üye sayısının artmasını istemeyen tek dernek biziz. İnşallah bizim üye sayımızın artmaması dualarımız kabul olur ve üye sayımız artmaz. Ama bu ülkede yaşayan herkes potansiyel şehit ailesi ve gazi. Bu kaçınılmaz bir son maalesef bu coğrafyada.” dedi.

Konuşmaların ardından tek liste ile yapılan seçimde Teke başkan olarak seçildi.

Teşekkür konuşması yapan Başkan Teke, “Bu göreve aday olduk rabbim utandırmasın. Bizlere destek olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hep diyorum bu can bu bedende olduğu sürece şehitlerimiz için gazilerimiz için aileleri için çalışacağız. Şehitlerimize gazilerimize layık olmak onların yolundan gitmek için bu işe kalkıştık rabbim utandırmasın.” açıklamasında bulundu.

Teke’nin yönetim listesi şöyle:

Yönetim kurulu

Yüksel Teke

Sinan Keloğlanoğlu

Hasan Gülhan

Abdurrahman Kapdan

Cengiz Ustaoğlu

Denetim Kurulu

Hasan Esen

Murat Gürbüz

İsmail Karaaslan

Disiplin Kurulu

Muammer Avcı

Avni Biçer

Mustafa Gençtürk

Teke: Engel büyük ama azim ve mücadele devam ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin