“Titreyin Ve Ayağa Kalkın 7 Haziran’da Adalet Ve Kalkınma Partisi’ne ‘Güle Güle…’ Deyin

featured
service

MHP Çankırı İl Başkanlığı tarafından tertiplenen; milletvekili aday tanıtım toplantısı ve seçim bürosu açılışı yapıldı.

MHP Milletvekili adayları Recep Dumanlı ve Fehmi Bölükbaşı, kalabalık toplulukla Hükümet Konağı önünden kol kola esnafı ve vatandaşları selamlayarak Belediye İş Merkezi önüne geldi. Burada kurulu platforma çıkan milletvekili adayları, milletvekili aday adayları ile ilçe başkanları, İl Genel Meclis üyeleri, belediye başkanlarının halkı selamlamasından sonra konuşmalara geçildi.

Çözüm Süreci

İlk konuşmaya yapan MHP İl Başkanı Çetin Kapdan, AK Parti hükümetinin Türkiye’ye ilkleri yaşattığının altını çizerek, “Türkiye’de ilk defa bir genelkurmay başkanı tutuklandı ve hapse atıldı, ilk defa askerimizin başına çuval geçirildiğini seyrettik, ilk defa bebek katili şerefsizin niyet mektubu Topkapı Sarayı’nda okunabildi. Bunlar hep bu iktidar döneminde yapıldı” dedi.

Kapdan, Eldivan yolu üzerine kurulan, HEIM Kan Merkezi üzerinden hükümete yüklenirken “HEIM diye bir şirket vardı, dönemin başbakanı (Recep Tayyip Erdoğan) helikopter ile geldi ve bağıra bağıra ‘bundan sonra Eldivan Sağlık Lisesi’nden mezun olanlar asla işsiz kalmayacak. Ben bugün açıyorum, burada çalışacaklar’ dedi. Hiç üretim yapılmamış fabrikada açılış yaptılar. O fabrika tek bir kan üretmeden battı. Sağlık lisesinden mezun olan kardeşlerimiz o sözün tutulmasını bekliyor.” ifadelerini kullandı.

ÇKÜ Eldivan Sağlık Yüksekokulu ve Ilgaz Turizm Yüksekokulu’nun kurulmasının engellenmeye çalışıldığını vurgulayan Kapdan “Eldivan Sağlık Lisesi’nin Sağlık Yüksekokulu olarak devam etmesi için üniversiteden karar çıktı. MHP Eldivan’da belediye başkanlığını kazanınca engellemek için her çaba gösterildi. İster desteklesinler, ister desteklemesinler Allah’ın izni ile Eldivan Sağlık Yüksekokulunu ve Ilgaz Turizm Meslek Yüksekokulu hizmete açacağız” diye konuştu.

MHP’nin şikâyet merci değil, çözüm mercii olduğunu söyleyen Kapdan “Neyi çözemiyorlarsa söylersinler biz çözeriz. Terörü çözemedikleri için terörle müzakere ediyorlar, bizim zamanımızda terör sıfırdı, yine çözeriz” dedi.

Kapdan, milletvekili adayları Recep Dumanlı ve Fehmi Bölükbaşı’nı tanıttıktan sonra sözlerini tamamladı.

Şükürler Olsun!..

Milletvekili adayı Fehmi Bölükbaşı yaptığı konuşmada “Türk Dünyası’nın küçük bir köyünde başlayan yaşam hayatım sizlerin desteği ile beni 25. dönem milletvekili adayı olarak huzurunuza getirdi. Rabbime sonsuz şükürler olsun!.. Ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, kendimizi borçlu hissettiğimiz memleketimize şerefle hizmet etmeyi inşallah Rabbim bizlere nasip eder. Memleketimize etkin şekilde hizmet edebilmek için sizlerin desteği ile TBMM’de sizlerin temsilcisi olmak istiyorum. Ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, kucaklayan, birlik ve beraberliğin sağlandığı mutlu bir Çankırı idealimdir” şeklinde konuştu.

Canımızı Ortaya Koyduk

“Biz bu yola çıkarken kendimizi düşünmeden hak ve hakikat uğruna İlahi Kelimullah uğruna canımızı, bedenimizi ortaya koyduk” sözleri ile konuşmasına başlayan milletvekili adayı Recep Dumanlı ise insanların büyük bir baskı altında tutulduğunu belirterek “17-25 Aralık’tan itibaren Türkiye gündemi yolsuzlukla çalkalandı. Sonrasında atama hakimler, savcılar ve uyduruk kararlarla aklanmaya çalıştılar. Milletin nazarında bu aklanma asla gerçekleşmeyecek. Bu hükümet, kimsenin aklına gelemeyen pek çok şeye imza attı. Türk tarihinde görülmeyecek kadar kiliseler açtı, İslam’ın yasaklamış olduğu domuz etini kasaplık hayvan statüsüne koyarak satılmasına imkan verdi. Zinayı serbest bıraktı. Bunlar Müslüman ülkede salyangoz satmaya mı geldi? Toplumda o kadar büyük bozulma görülüyor ki, insanlar fırsat bulsalar birbirlerini boğazlayacak. Kadına ve çocuğa karşı işlenen suçlar son yılların en yüksek rakamlarına ulaştı. Cinayetler, uyuşturucu, fuhuş davalarından mahkemeler geçilmez hale geldi. Bir memlekette adalet olmadığı zaman, adı adalet olanın bu memlekette işi olmaz.” dedi.

Çankırı’nın çiftçisi, esnafı, şoförü, sanayicisinin perişan olduğunu ifade ederek konuşmasını sürdüren Dumanlı, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 7 Haziran’da miyadının dolduğunu, vatandaşların üç hilal ile sandıkları patlatacaklarını söyledi.

Dumanlı, iktidar için Çankırılılara büyük görev düştüğünü belirterek sürdürdüğü konuşmasında, “Titreyin ve ayağa kalkın ve 7 Haziran’da Adalet ve Kalkınma Partisi’ne ‘güle güle…’ deyin. Diğer partilere gönül vermiş arkadaşlarıma sesleniyorum. Bunun vebali, altından kalkılamayacak kadar büyük. İster beğenirsiniz, ister beğenmezseniz ama bu ülkenin geleceği için çalışmasını ortaya koyan, hayatını ortaya koyan MHP’dir. Elinizi vicdanınıza koyarak bizlere destek verin” dedi.

“Ben Çankırı’nın bir evladıyım” diyen Dumanlı, Çankırı’yı ve ilçelerini iyi bildiğini belirterek konuşmasını bitirdi.

Seçim Bürosu Açıldı

Konuşmaların ardından yürüyerek Trafik Tescil Müdürlüğü arkasında bulunan seçim bürosuna geçen adaylar ve partililer seçim büronun açılışını gerçekleştirdi.

Adaylar burada tebrikleri kabul ederek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

IMG_2444

IMG_2458

IMG_2493

IMG_2538

IMG_2601

IMG_2633

IMG_2634

IMG_2652

IMG_2665

IMG_2690

IMG_2700

IMG_2410

IMG_2426

 

 

“Titreyin Ve Ayağa Kalkın 7 Haziran’da Adalet Ve Kalkınma Partisi’ne ‘Güle Güle…’ Deyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin