TÜRKAV’dan 3 aylar helvası

featured
service

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çankırı İl Başkanlığı tarafından 3 ayların başlaması nedeniyle helva ikramında bulunuldu.

Cumhuriyet Aile Sağlık Merkezi yanında oluşturulan stantta vatandaşlara helva ikramında bulunularak, 3 ayların barış huzur ve sağlık getirmesi temennisinde bulunuldu.

Program öncesi bir konuşma yapan TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı, “TÜRKAV olarak mübarek üç ayların başlaması dolayısıyla her yıl aralıksız olarak düzenlediğimiz “Geleneksel Helva İkramı” etkinliğini bu yılda düzenlemiş bulunuyoruz.” dedi.

Bölükbaşı, şunları söyledi: “Mübarek Ramazan ayının habercisi, Recep ve Şaban aylarının içinde bulunduğu, dinimiz için ayrı bir özelliği olan, Türk-İslam dünyası için çok önem arz eden ve büyük bir coşkuyla karşılanan, Sevgili Peygamber efendimizin Recep Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan ise ümmetimin ayıdır dediği mübarek üç ayların Türk-İslam alemine hayırlar getirmesini Cenabı Allahtan niyaz ederim.

Mübarek gün ve geceleri içinde barındıran bu aylarda yapılacak olan ibadetlerin ve ikramların sevapların kat kat yazıldığı Ramazanın habercisi üç aylara girmiş bulunuyoruz.

Milletimiz bu mübarek dini gün ve geceleri büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılar, büyüklerini ziyaret eder camileri doldurur. Asırlardır Müslümanlar bu ayları sevinçle karşılar dua eder, ibadetlerini artırır, sadaka ve ikramlarını bolca yapar ve Ramazan ayına ulaşmayı sabırsızla bekler

Türk Milleti, İslam âlemi bu ayları sabırsızlıkla beklerken kendileri için tehdit olarak gördükleri özellikle Türk Milletini tahrik etmek için İsveç’te Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerime karşı yapılan saygısızlığı, aşağılık saldırıyı yapanları, yapılmasına göz yumanları lanetliyoruz. Bu saygısız eylemi Türkiye Büyükelçiliği önünde yapması manidardır. Seyyid Ahmet Aravsi’nin; ‘Müslüman Türk Milleti yeniden tarihine layık bir diriliş ve yükseliş hareketinden başarıya ulaşırsa İslam bütün ihtişamı ile tekrar bütün alemi parlatacaktır. Tarih diyor ki, Türk milleti yücelmişse İslam da yücelmiş Türk milleti çökmüşse İslam dünyası da perişan olmuştur. Bu sebepten bütün küfür Türk’e düşmandır’ sözünün gerçekleşeceği endişesini taşıyan Batıya, Küffara, Haçlı zihniyetine gerekli cevap Büyük Türk Milleti tarafından en ağır şekilde verilecektir.”

TÜRKAV’dan 3 aylar helvası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin