Ülkü Ocaklarından 3 Mayıs Türkçüler Günü Kutlama Mesajı

featured
service

Çankırı Ülkü Ocakları İl Başkanı Bahadır Akbaba’nın 3 Mayıs Milliyetçiler Günü İle İlgili Basın Açıklaması.

3 Mayıs  her türlü zorluk ve olumsuzluklara karşı Türk milletine olan derin sevginin dünyaya ilan edildiği gündür.

“Bugün Türk milliyetçiliğini savundukları için Nihal Atsız ve arkadaşlarının yargılanmalarının 70 yılı. 1944 yılında aralarında Nihal Atsız ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in de bulunduğu Türk milliyetçiliğinin önde gelen isimleri tutuklanmış, işkence ve zulümle geçen sorgulamalardan sonra hepsi beraat etmişlerdir. O günün iktidarı eliyle yürütülen, Türk milliyetçilerini sindirme politikasının bir parçası olan bu yargılamalar Türk milletine kendi yurdunda içine düştüğü tehlikeleri açıkça göstermiş,

beklenenin aksine baş eğmeyi ve sinmeyi değil, uyanmayı ve birlik olmayı sağlamıştır. Türk milleti sevdalıları olarak; o gün şerden doğan bu hayrı, 3 Mayıs Türkçüler Günü olarak kutlamaktayız.

3 Mayıs, Türk milliyetçilerine en acımasızlığı yaşatanların karşısında çileler bizim rütbemizdir diyerek, her türlü olumsuzluk ve zorluk karşısında Türk milletine en derin sevginin tüm dünyaya ilan edildiği gündür.

3 Mayıs, Türk’ün değer yargılarını, bizi biz yapan değerleri savunanları hapislere, tabutluklara hapsederek, beyinlerinin körleştiğini ispat edenlerin Türk milliyetçileri tarafından tescillendiği gündür.

3 Mayıs, Atatürk’ün ölümünden sonra, onun Türk Milliyetçiliği ölçüsünde geliştirdiği devlet politikasına dinamit koymak isteyenlerin, dinamitlerinin elinde patlatıldığı gündür.

3 Mayıs, Türk milliyetçiliği ülküsünü en sert haykıran H. Nihal Atsız’ın önderliğinde başlatılan ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey tarafından devam ettirilen kutlu savaşın zafer naralarıyla Türk’ün maküs talihinin değiştiği gündür.

3 Mayıs, Türk milliyetçiliğinin varlık iradesini ortaya koyuşunun tarihi vesikalarındandır. Türklüğün izzet ve ismetine yakışır bir hareket tarzıyla ortaya çıkan bu irade, dönemin siyasi gelişmelerine karşı milli bir reflekstir.

3 Mayıs 1944, o güne kadar ‘edebi ve ilmi bir saha’ olan Türkçülüğün tarihinde bir dönüm noktası, bir fikrin harekete dönüşmesinde mihenk taşıdır.

Türk milletini her türlü emperyalizmden korumak için; inandıkları fikirleri, değerleri ve doğruları haykıran Türk milliyetçilerinin verdikleri bu mücadele, bugün daha net bir şekilde anlaşılmaktadır. Dün Türk milliyetçilerini en ağır şekilde eleştirenler, şimdilerde ise onlara hak vermenin mahcubiyetini yaşamaktadırlar. Bugün Türkiye, etnik milliyetçilikleri körükleyen ve Türk kimliğini her fırsatta reddeden bir siyasi anlayışla idare edilmektedir. “Türk’üm” diyemeyenlerin, Türklük şuurunu sorgulamaya açanların, Türk olmaktan gurur duyanları ırkçılıkla suçlayanların ‘aydın’ olduğu günümüzde, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nün önemi bir kat daha artmaktadır.

Bu önemli günde içlerindeki milli şuur ve iman ateşi bir an olsun sönmeyen ve Türk milliyetçiliği tarihinin altın sayfalarını oluşturan, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş, H. Nihal Atsız, Reha Oğuz Türkkan ve nicelerini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, “ 3 Mayıs Milliyetçiler Gününüzü” kutlarım.

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 

Ülkü Ocaklarından 3 Mayıs Türkçüler Günü Kutlama Mesajı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin