Vali Özcan Çankırı birincisi, Türkiye 65 ncisi Alperen Gökçayı ödüllendirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Vahdettin Özcan, Çankırı birincisi, Türkiye 65 ncisi Alperen Gökçay’ı tebrik ederek ödüllendirdi.

İlimiz İsmet İnönü İlköğretim Okulu sonrasında Fen Lisesine devam eden ve başarılı bir şekilde mezun olan Gökçay, ilk tercihi Boğaziçi Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazandı.

Valilik Brifing Salonunda; Vali Vahdettin Özcan, Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Fen Lisesi Müdürü Nazır Şahin ve Sağlık Memur velileri Elvada ve Feridun Gökçay’ın hazır bulunduğu toplantıda öğrenci Alperen Gökçay’a teşekkür belgesi verilerek hediye takdim edildi.

Vali Özcan, kendisini, ailesini, Okulunu ve Milli Eğitim Müdürlüğünü tebrik ederek “Öğrencimize Maşallah diyorum. Güzel bir tercih yapmışsın. Boğaziçi Elektrik Elektronik okumak herkese nasip olmaz.” dedi.

Vali Özcan, başarıdan dolayı öğrencisinin anne ve babasını da tebrik ederek “Ne mutlu size. Bugünler unutulmuyor. İnşallah daha mutlu ve güzel günlerini görürsünüz” dedi.
Fen Lisesi Müdürü Nazır Şahin, okullarındaki son sınıf öğrencilerinin bu senede başarı ortaya koyduklarını ifade ederek “Bu yıl 89 öğrencimizden 60 öğrencimiz üniversiteye yerleşti. Geriye kalan 29 öğrencimizden de 16’sı tercih yapmadı. Öğrencilerimizin sırasıyla tercihleri Mühendislik Fakültesi, Tıp Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehebilatasyon, Diş Hekimliği, Hukuk ve Eczacılık şeklinde oldu.” dedi.

Şahin, okul yerleştirmelerinde kendisini 15 velinin arayıp nereyi tercih edelim, Çankırı Fen Lisesini mi önerirsiniz, Eskişehir Fen Lisesini mi önersiniz gibi soruların geldiğini belirterek “Ben velilere diyorum ki çocuğunuzu yanınızda okutun. Çünkü ailenin yanında ve kendi ilinde okumak başarıyı getiriyor” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’da Merkez’den sonra ilçeler arasında Çerkeş ilçemizin başarılı olduğunu belirterek, 1037 öğrencinin Yüksek Öğretime yerleştiğini belirtti.

Açıklamalar sonrasında öğrenci velileri Elvada ve Feridun Gökçay’a Teşekkür Belgesi, öğrenci Alperen Gökçay’a da teşekkür belgesi ve altın hediye edildi.

Vali Özcan Çankırı birincisi, Türkiye 65 ncisi Alperen Gökçayı ödüllendirdi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin