Vali Özcan: Çankırı dualı bir şehir

featured
service

Vali Vahdettin Özcan, 2014 yılı yatırım ve hizmetlerin genel değerlendirmesini yaptı.

Değerlendirme sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Vali Özcan “Çankırı dualı bir şehir diye her ortamda söylüyorum. Şükürler olsun işler yolunda gidiyor. Benden bir hizmet isteyenden bende proje istiyorum. Bana proje ile gelen müdüre yardımcı oluyorum.” dedi.

“2012’de en fazla göç alan ildik, 2013’de göç alan iller arasında yer aldık. Ben 2014 yılından da derece yapacağımıza umutluyum. Nüfusumuz artmaya devam ediyor” diyen Vali Özcan “Çankırı nüfus artışında Türkiye ortalamasının çok üzerindedir. Sanayileşmedeki atılımlar ve Üniversite’nin büyümesi ile nüfus artışımız devam edecektir. Yakınkent OSB’de 2017 yılında çalışacak 2 bin kişiyi nerden bulacağız diye telaşlanıyoruz. Şuanda 560 kişi çalışıyor. Tüney ve civar köylerde işsiz yok.” dedi.

Köylerin, ilçelerin ve il Merkezindeki içme suyu konusunda geniş çaplı bir çalışma yaptıklarını ifade eden Vali Özcan “Ciddi bir çalışma yaptık. Sıkıntılı olan belediyelerine uyarılarında bulunduk. Gerekli hassasiyetler gösteriliyor. Bazı depolarda değerlerin yüksek olduğu fark edildi. Uyarılarımıza uyup uymadıkları konusunda denetlememiz devam edecek.” dedi.

2015 tanıtım günlerinin Eylül 2015’de Ankara’da gerçekleşeceğini belirten Vali Özcan, 2023 Çankırı planlaması yaptıklarını ve projelerini de en yakın zamanda açıklayacaklarını söyledi.

Kamu zararı meydana getirenlerin yakasına yapışırım diyen Vali Özcan “Emniyet Müdürlüğü inşaatında yakında güzel gelişme sağlanacak. Mevzuattan kaynaklanan sıkıntılar yüzünden binamız yarım kalmıştı. Bir aksilik yaşanmazsa Nisan’da ihale, 2015 sonunda teslim olacak şekilde çalışma yapılıyor.” dedi.

“Kamu yatırımlarının gerçekleşmesi oranında Kastamonu ve Sinop’tan daha iyi durumdayız.” diyen Vali Özcan “Tuz Mağarasında da yakın zamanda turizme can katacak projelerin başlayacağını belirtti.

Vali Özcan: Çankırı dualı bir şehir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin