Vali Özcan: Çankırı’yı unutamam, unutmam mümkün değil !

featured
service

İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF)  ve İstanbul Çankırılılar Vakfı, 5 Yıllık görev süresiyle Çankırı’da kesintisiz en uzun süre görev yapan Vali unvanını alan Çankırı’da gerçekleştirilen önemli gelişmelerin altında imzası olan Vali Vahdettin Özcan’ın onuruna kahvaltı düzenledi.

 

Onuruna düzenlenen kahvaltıda konuşan Vali Vahdettin Özcan ayakları bu topraklarda olduğunu vurguladığı Çankırılıların her şeye layık olduğunu kaydederek; “Çok sevdim Çankırı’yı…  Kendimi Çankırılı olarak hissettim. Çankırı’yı unutamam. Unutmam mümkün değil” dedi.

 

İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) ve Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı tarafından Üsküdar Belediyesi Kız Kulesi Restaurant’da Vali Vahdettin Özcan onuruna, Çankırı’ya hizmeti için teşekkür edildiği kahvaltı programına Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu ve  İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz ve Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sami Soydal ile birlikte; İETT Genel Müdürü Arif Emecen, Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç, Kağıthane Müftüsü Mevlüt Haliloğlu, ÇANDEF ve Çankırı Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, Çankırılı üst düzey bürokratlar ve siyasetçiler, iş adamları, İstanbul’daki Çankırı dernekleri başkan yada temsilcileri olan yöneticileri katıldı.

 

FETO’NUN İNİNDE KAYYUM BAŞKANI GÖREVİ

 

15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen 11’i Çankırılı, 241 Türk evladına rahmet, gazilere şifa dileyerek konuşmasına başlayan Çankırı eski Valisi Vahdettin Özcan, FETÖ ile yapılacak mücadelede acımak, merhamet duygusu olmaması gerektiğini kaydederek, “Haziran başında Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle Merkez Valiliğine atandım. FETO Yapılanmasının inlerinden biri olan Fatih Üniversitesi’ne Kayyum heyeti Başkanı olarak görevlendirildim. Bize kurşun sıkan, bize topla tüfekle gelen bu vatan hainlerini hiçbir zaman serbestçe dolaştıramayız. Ancak, biz bu noktaya nasıl geldik? İş adamlarımızı bu yapılanmaya mahkum eden koşullar nelerdir? Bunları da bu toplum konuşmalı” dedi.

 

ÇOK SEVDİM ÇANKIRI’YI!

 

Çankırı’daki görevinin ilk valiliği ve ilk göz bebeği olduğu kaydeden Vahdettin Özcan, Çankırı’da

6 ramazan geçirdiğini hatırlatarak; “Çok sevdim Çankırı’yı…  Kendimi Çankırılı olarak hissettim. Zaten o toprakların inansıyım, Sinopluyum. Biz milletvekillerimizle çok güzel şeyler yaptık Çankırı’da. Tuz Mağarasını turizme açtık. Sene sonu açılışı yapılacak. Stabilize köy yolu olan Tuz Mağarası yolunun ihalesini yaptık asfalt olacak. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa Çankırı’da 1 yılda 110 Km köy yoluna sıcak asfalt yaptık. Bu işler merkezi idarenin, sayın milletvekillerimizin yardımı ile olmuştur. Ama kamu idaresinde bir olay var Türkiye’de; Ağlamayan çocuğa meme verilmez. Ankara’da milletvekillerimizle gitmediğimiz kapı kalmadı” ifadesine yer verdi.

 

AYAKLARI BU TOPRAKLARDA, ÇANKIRILILAR HER ŞEYE LAYIK

 

Ilgaz’daki Doruk Otel’in yıkılacağını yenisinin yapılacağını ifade eden Özcan, Çankırılıların her şeye layık olduğunu kaydederek; “Çünkü Çankırı insanının ayakları bu topraklarda. Ayakları bu topraklarda olmayanlar Pensilvanya’da. Çankırı insanı güzel, mert insan. Biz mutluluk sıralamasında Türkiye’de 6’ncı sıradaydık. Çankırı’yı unutamam. Unutmam mümkün değil. Çankırı’da iki büyük operasyon geçirdim. Gözümde retina yırtıldı, 2014 yılında da midemi kaybettim ben Çankırı’da. Biz bu ülkeye hizmet edecek noktalarda olacağız. Bu bayrağa, bu toprağa bizim ihanetimiz olmaz” dedi.

 

ÜLKEMİZ ÇOK BÜYÜK BADİRELER ATLATTI

 

Çerkeşli Pir’i Sani’den, Ilgazlı Çörekçi Baba’ya Çankırı’nın manevi şahsiyetlerini ve Çankırı’nın fatihi Selçuklu komutanı Emir Karatekin’i yad ederek açılış konuşmasına başlayan İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, ÇANDEF yönetim kurulu adına katılımcıları selamlayarak; “Ülkemiz çok büyük badireler atlattı. 15 Temmuz şehitlerimizi ve geçmişten günümüze vatan için şahadet şerbeti içen şehitlerimize rahmet niyaz ediyoruz” dedi.

 

MARİFETİ İLTİFATA TABİ BÜYÜĞÜMÜZ; VALİMİZ VAHDETTİN ÖZCAN

 

“Bu toprakların çimentosu olan, sofralarımızın tuzu olan, yiğit Anadolu insanımıza, Çankırımıza geçmişte günümüze milletvekilinden belediye başkanlarına, Çankırı için taş üstüne taş koyanlara teşekkür ediyorum” ifadeleriyle konuşmasını sürdüren Zekeriya Açıkgöz; “güzel bir söz vardır. Marifet iltifata tabidir. Bu günkü programın öznesi; iltifata tabi olan kadim dostumuz, değerli büyüğümüz, Sayın Valimiz Vahdettin Özcan Bey’in Çankırımızda görev yaptığı süre içerisinde, STK’lar ile çok güzel çalışmalara imzalar atıldı. Biz İstanbul’daki Çankırılıların, STK’ların dönüm noktamız da, Sayın Valimizin Çankırı’da göreve başlamasıdır” ifadelerine yer verdi.

 

ÇANKIRI’DA EN UZUN SÜRE GÖREV YAPAN VALİ

 

Birlikte görev yaptıkları çalışmaların içerisinde 2 kez “Çankırı Tanıtım Günleri” ile “Maltepe Çankırı Günleri”, “Çankırı Geleceğini Planlıyor” sempozyumları ve “Marka Kent Çankırı” programları düzenlendiğinin altını çizen Açıkgöz, Vakıf, Federsayon ve STK’ların sorunlarında hep yanlarında olduğunu kaydettiği Vali Vahdettin Özcan’ın Çankırı’ya kazandırdığı 114 dönümle bölgedeki birçok ilde olmayan parkı kazandırdığını ifade ederken, Vali Özcan’ın 6 sene süreyle görev yaptığı Çankırı’da en uzun süre görev yapan Vali ünvanını aldığını vurguladı.

 

YAPTIĞI HİZMET İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

 

Programın ev sahipleri arasında yer alan Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sami Soydal’ın “Onuruna kahvaltı düzenlediğimiz Sayın Valimiz Vahdettin Özcan ile birilikte çalışma şansını sahip oldum. Çankırı’da yaptığı çalışmaları, Çankırılıya kazandırdıklarını yakından gördüm, Çankırı’ya kazandırdıkları, yaptığı hizmet için Çankırılı olarak kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“İSTANBUL’A SAHİP OLAN DÜNYAYA SAHİP OLUR”

 

Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç, “İstanbul’a sahip olan dünyaya sahip olur“ sözü ile dünyanın başkenti İstanbul’a hakimiyeti ile dinamikleri Çankırı’ya yönlendiren Vali Özcan’ın Çankırı’ya Çankırılıya kazandırdıklarının altını çizerek, İstanbul’daki Çankırılıları da bir araya getirdiği için kendisine teşekkür etti.

 

YAPTIKLARIYLA İNSANLARIMIZIN GÖNLÜNDE TAHT KURDU

 

Çankırılıların bir araya gelmesinde vesile olduğunun altını çizdiği Vali Vahdettin Özcan’ın “Çankırı’da  en uzun süre görev yapan Vali” unvanının zorluğuna vurgulan Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç, Çankırı’nın mahrum bir yer olduğunu, bürokratların gittiğinde, çok fazla kalmak istemedikleri bir yer olduğunu kaydederek; “Sayın valimiz bu konuda çok büyük fedakarlık yaptı. Bir iki yılda daha büyük bir ile gitmek varken Çankırı’da kalarak uzun yıllarını Çankırı’ya harcadı. Kısa vadede yaptıklarıyla insanlarımızın gönlünde taht kurdu. Bunun ötesinde; orta ve uzun vadede çok büyük faydalarını yatırımların da başlangıcını yaptı. Bu istikrarla, Sayın Valimizin fedakarlığıyla ve devlet adamlığıyla oldu. Ben kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

ILGAZ 15 TEMMUZ İSTİKLAL TÜNELİ ADINI ALDI

 

Çankırılıları buluşturan vakıf, federasyon ve derneklerin çalışmalarına vakfedenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Çankırı Milletvekili Av. Muhammed Emin Akbaşoğlu, bir teşekkürü de Vatan müdafası söz konusu olunca öncülüğü yapan Çankırı’ya Çankırılılara ederek; “İstiklal mücadelesindeki önderliğinin işareti olan ve haftaya da yürüyüşü yapılacak olan “İstiklal Yolu” tescillenerek tüm dünyaya ilan edilmiştir. 1. İstiklal mücadelesindeki zaferin yolu; İnebolu – Kastamonu – Çankırı – Ankara yolu İstiklal Yolu Olarak tescillenmiştir. 2.istiklal zaferinin yolu da bu yol olmuştur. 15 Temmuz gecesi sayın Başbakanımız, Ilgaz – Çankırı – Ankara yolunu takip ederek Çankaya’ya ulaşmış ve milletin yönetime el koyduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. Ilgaz ve Çankırı ikinci “İstiklal Mücadelemiz”in de kilit taşı olmuştur. Bu sebeple de Ulaştırma Bakanlığımıza ve Başbakanımıza 215 Çankırı’da 11 olan, 15 Temmuz şehitlerimizin anısına Ilgaz’da yapılan Ilgaz Tüneli’nin adının Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli adının verilmesini teklif ettik. Ulaştırma Bakanımız tarafından Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli olarak ifade edildi” dedi.

 

Programın sonunda İstanbul’daki Çankırılı sivil toplum kuruluşlarının üst çatısı olan ÇANDEF adına Genel Başkan Zekeriya Açıkgöz ile Çankırı Vakfı Başkanı Sami Soydal, Çerkeş, Kurşunlu, Ilgaz ve Korgun Dernekler Birliği başkanları da Vali Vahdettin Özcan’a çeşitli plaket ve hediye takdim ettiler.

Kaynak:Bizim Çankırı

Vali Özcan: Çankırı’yı unutamam, unutmam mümkün değil !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin