Vali Özcan: Çocuklarımızın Karneleri hepimizin karnesidir

featured
service

15 Eylül 2014 tarihinde başlayan 2014-2015 yılı eğitim öğretim yarıyılı dün karne töreni ile sona erdi.

İl Genelinde 8 bin 857 ilkokul, 8 bin 662 ortaokul, 8 bin 568 Lise ve toplamda 26 bin 87 öğrenci dün karne heyecanı yaşadı.

16 gün sürecek olan yarıyıl tatili 9 Şubat 2015’te çalacak ders zili ile başlayacak. 2014-2015 eğitim öğretim yılı ise 12 Haziran 2015’te son bulacak.

Vali Özcan “Çocuklarımızın Karneleri hepimizin karnesidir”

2014-2015 eğitim öğretim yılı 1. Dönemi Vali Vahdettin Özcan’ın katılımı ile Org. İsmail Hakkı Karadayı İlk Okulunda yapıldı.

Org. İsmail Hakkı Karadayı İlk Okulu konferans salonunda gerçekleşen karne töreninde velilere seslenen Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı “Bugün hep birlikte 1. Yarıyılı huzur ve mutluluk içerisinde tamamlamanın sevincini yaşıyoruz. Tabi ki çocuklarımızın kendi emeklerinin ürünü olan karnelerini alacaklar ve evlerine gidecekler. Karneler bazı öğrenciler için üzücü bazı öğrenciler için sevindirici olabilir. Önemli olan bizim öğrencilere karşı tutum ve davranışlarımızdır. Bizim nazarımızda başarısız çocuk yoktur. Tüm çocuklarımız başarılıdır. Sadece çocuklarımızın başarısına etki eden faktörler vardır. Bu faktörlerin daha olumlu hale getirilmesi bizlerin çabası ve sizlerin destekleri ile mümkündür.” dedi.

İlimiz genelinde 153 okulda 26 bin 87 öğrencinin karne heyecanı yaşacağını da belirten Yazıcı “eğitim öğretim çalışmamızda destek olan herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımız için iyi bir tatil diliyorum” dedi.

Vali Vahdettin Özcan “2014-2015 eğitim öğretim yılında çocuklarımıza emek veren tüm öğretmenleri kutluyorum, yöneticileri ve çalışanlarını tebrik ediyorum.” dedi.

Kendisinin iki çocuk babası olduğunu ve karne heyecanını her daim yaşadığını belirten Vali Özcan “Çocuklarımız karne alırken heyecanlandım. Zaman zaman kırık notlardan dolayı üzüldüğüm de oldu. Ama geriye baktığımda diyorum ki O karne sadece çocuklarımızın değildi. O karne hepimizin karnesi; Annelerin, Babaların, Valinin, Milli Eğitim Müdürünün, Okul Müdürünün, öğretmenlerin karnesidir. Dolayısıyla öğrencinin bu karnede ki payı çok azdır. Hoşunuza gitmeyen bir sonuç varsa çocuğunuzu üzmeyin, sizlerde üzülmeyin. Çocuklarımızın bizim her şeyimiz. Onlar başarılı olsalar da başarısız olsalar da onlar bizim her şeyimiz. Onlarla biz de daha çok yol, daha çok km kat edeceğiz, çok mesafe alacağız” dedi.

15 günlük süre içerisinde çocuklarınızı özgür bırakın ve özgürce hareket etsinler diyerek velilere seslenen Vali Özcan “Bu 15 gün boyunca çocuklarımız istediklerini yapsınlar. Bu eğitim öğretim yılının hepinize hayırlı olmasını diliyorum. Kırık notu olanlar 2. dönem başarı sağlarlar.” dedi.

Kazasız belasız bir eğitim öğretim yılı geçirdiklerini belirten Vali Özcan “Ne mutlu bize. Sıkıntı olmadan 1. Dönemi tamamladık. Birkaç okulumuzda tekli eğitim yapılıyor, inşallah onu da çözeceğiz. 2015-2016 eğitim öğretim yılında daha kaliteli, modern ve çağdaş binalarda eğitim öğretime devam edeceğiz” dedi.

Konuşmalar sonrasında Vali Vahdettin Özcan ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıttılar. Karne mutluluklarında yanlarında bulunarak hediyeler takdim etiller.

DSC_0076a0f62

DSC_0107a179d

Vali Özcan: Çocuklarımızın Karneleri hepimizin karnesidir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin