Vali Özcan değerlendirmelerde bulundu

featured
service

Vali Vahdettin Özcan, yeni göreve gelen siyasi parti yöneticilerinden, TÜİK verilerine, eğitimde yapılan yatırımlardan emniyet binasının inşaatına kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

Vali Özcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakanlık tarafından Çankırı köylerinin alt yapısında kullanılmak üzere 7 milyon lira PARA aktarıldığını dile getirerek, bu paranın nasıl kullanılacağı konusunda programı önümüzdeki günlerde hazırlayacaklarını söyledi.

Son Valiler Kararnamesi ile bazı valilerin görev yerinin değiştiğini hatırlatan Vali Özcan, “Biz görevimizin başındayız. Sanırım seçimi birlikte geçireceğiz. Birlikte çalışacağımız için mutluyuz. Bize ne görev verirlerse bunu yaparız” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı döneminde Milli Eğitim yatırımlarında bir ivme kazanıldığını belirten Vali Özcan, “Kız Meslek ve Tarım Liselerinin ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak. Orman İşletmenin olduğu yere 24 derslikli yeni bir okul yapılacak” şeklinde konuştu.

Bir süredir Çankırı’nın gündeminde olan Emniyet Müdürlüğü inşaatıyla ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Vali Özcan, binanın inşaatını devam ettirecek olan yüklenici firma yetkilisiyle görüştüğünü dile getirerek, inşaatın önümüzde ki günlerde başlayıp, yıl sonuna kadar bitirilmesinin planlandığını kaydetti.

Vali Özcan, Çankırıspor’un düşmeme noktasında umutlarının tükendiğini aktararak, “Bir şehrin sosyalleşmesinde, kendini geliştirmesinde spor çok önemlidir. Ama ne yazık ki takım düşecek, çıkması da artık çok zor. Bunda hepimizin sorumluluğu var” dedi.

AK Parti ve MHP’nin yönetimlerinin değiştiğinin bir gazetecinin hatırlatması üzerine değerlendirmede bulunan Vali Özcan, şöyle konuştu:

“Salim beyle medeni bir ilişkimiz vardı. Zaman zaman aydı düştüğümüz konular elbette oldu ama hiçbir zaman birbirimizin yüzüne baktırmayacak sözleri birbirimize hiçbir zaman söylemedik. Celal beye de bunları söyledim. Benim de bağlı olduğum kurallar yasalar var. Celal bey il başkanı ben Valiyim. Kendisine kapım her zaman açık. Ben kimse için suç işlemem. Kimsenin hakkını da kimseye yedirmem. Muhalefet partileri demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. MHP’den yeni seçilen il başkanımız Çetin beyi de arayıp kendisini tebrik ettim. Umarım Çankırı için hayırlısı olur.”

Vali Özcan, TÜİK verilerinden bahsederek, kanatlı sayısının 2.5 milyona ulaşmasının sevindirici bir durum olduğunu aktardı.

Vali Özcan değerlendirmelerde bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin