Vali Özcan’dan, Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci’ye Başarı Belgesi

featured
service

Vali Vahdettin Özcan, başarılı bulduğu ve örnek alınması gerektiğini belirttiği Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci’ye Başarı Belgesi takdim etti.

Valilik Brifing Salonunda gerçekleşen törende açıklamada bulunan Vali Özcan, marifet iltifata tabidir diyerek “İlimiz Çerkeş ilçesinde 13 Aralık 2015 tarihinde meydana gelen yangın hadisesinde başarılı bir müdahale gerçekleştiren, fedakarhane işler yapan, çok sevdiğim, başarılı İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci’nin İl Genelinde itfaiye hizmetlerinin zamanında yerine getirilmesinde ekibinizle birlikte göstermiş olduğunuz üstün gayret ve başarı ödüllendirilmeye değer bulunmuştur. Bu nedenle bu Belgeyi hak ettiniz.” dedi.

Tören yapmanın sebeplerini sıralayan Vali Özcan “İtfaiye Müdürümüz ilimizdeki en tecrübeli müdürlerden birisidir. Bir anlamda diğer Müdürlerimizi özendirme, başarılı çalışmaların takdir edildiğini gösterme bakımından, diğer Müdürlerimize örnek olsun, özendirici olsun diye bu töreni düzenledim. İkinci olarak ilimizin ve ilçelerimizin çeşitli yerlerinde meydana gelen olaylarda ilk bilgiyi Ahmet Semerci’den aldım. Üçüncüsü de modernleşme çalışmaları ve yeni ekipmanlarla İtfaiye Müdürlüğümüzü teçhiz etmesidir.” dedi.

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü adına gurur verici bir olaya şahitlik ettiğini belirterek sözlerine başlayan Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, “Bize verilen görevleri en iyi şekilde kullandığımız kanaatinteyiz. Valimiz ve Belediye Başkanımız geldiği günden bugüne her zaman bize yardımcı oldular. Elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullandık. Belediye Başkanımız isteklerimizi hiçbir zaman geri çevirmemiştir. Arama kurtarma, trafik kazaları, söndürme, birinci derecede halka bilinçlendirme noktasında iyi durumdayız. Yangın çıkmadan önce alınacak ne tedbir varsa almaya çalışıyoruz. En başarılı işimizde yangın çıkmadan tedbir alıyoruz.” dedi.

Açıklamalar sonrasında sorular cevaplandırıldı. Apartmanlardaki yangın ve acil çıkış merdivenlerinin vatandaşlar tarafından farklı amaçlarla kullanıldığını aktaran Semerci, “Acil çıkış ve yangın merdivenleri bir çok yerde maalesef farklı amaçlarla kullanılıyor. Bu hem bizlerin hem de Allah göstermesin kötü bir olayda vatandaşların tahliyesinde büyük tehlike arz ediyor.  Vatandaş oralarını depo haline getirmiş, kışlık malzemelerini doldurmuş. Bunları görüyoruz ve apartman yöneticilerini uyarıyoruz. Bu durumda gördüklerimizi ayrıca Zabıta ekiplerimize bildiriyoruz” dedi.

Apartmanlardaki yangın tüpleri konusuna da değinen Semerci, “Bu küçük tüpler büyük tehlikelerin yaşanmasına yada tehlikenin büyümesini önleyen küçük aletler. Fakat bir çok kişi buna dikkat etmiyor. Yangın tüplerini TSE kalite belgesi olan yerlerde doldurun. Merdiven altı dolum yapan yerlerde dolum yapan yerlere gönderiyorlar. 15 TL’ye dolum yapan yerler var. Yangın tüplerinin içini tebeşir tozuyla dolduranlar var. Bu sağlıklı değil. Bu konuda periyodik denetimlerimizi yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

vali-ozcan-dan-cankiri-belediyesi-itfaiye-muduru-ahmet-semerci-ye-basari-belgesi-9458 (2)

Vali Özcan’dan, Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci’ye Başarı Belgesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin