Vatandaşlar isteklerini Kent Konseyi’ne bildiriyor

featured
service

Çankırı Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı, Konsey Başkanı Muzaffer Derelli başkanlığında gerçekleştirildi.  Mart ayı mutat toplantısını gerçekleştiren Çankırı Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, gündem tekliflerinin alınmasının ardından çalışma gruplarından gelen önerileri değerlendirdi.

 

 

Vatandaşlar isteklerini Kent Konseyi’ne bildiriyor

 

Yerel Yöneticiler ile vatandaş arasında köprü vazifesi gören Çankırı Kent Konseyi, vatandaşlardan gelen dilekçeleri, istek ve önerileri değerlendirmeye devam ediyor. Vatandaşlardan gelen dilekçelerin, Kent Konseyi’nin Çankırı’da her geçen gün daha da benimsendiğinin ve algının doğru oluşturulduğunun bir kanıtı olduğunu vurgulayan Başkan Derelli, Kent Konseyi çalışmalarının işlevsel bir şekilde yürütülebilmesi için vatandaşların da şehrin yönetimine katılması, yaşanabilir bir kent ve kentli bir halk imajında vatandaşların önemli bir denetim mekanizması olabilmesi ve uygulanacak projeleri hem fikir hem de icraat noktasında sahiplenerek benimseyebilmesinin önemli olduğunu belirtti. Derelli, Çankırı’da yaşayan vatandaşların şehrin ihtiyaç duyduğu çalışmaları Çankırı Kent Konseyi üzerinden dile getirerek önerilerin müzakere edilmesini ve ilgili yerlere ulaştırılmasını istemelerinin halkın yönetime katılması demek olduğunu ifade etti.

 

Toplantıda vatandaşlardan gelen talepler Belediye yetkililerine bildirilmek üzere karara bağlandı. Yürütme Kurulu Üyeleri; Çankırı’daki pazaryerlerinin Belediye tarafından üstünün kapatılarak şık bir hale getirilmesine rağmen Pazar esnafının şekli ve rengi düzgün olmayan çadırları kullanmak istemesi, şehir merkezindeki esnafların ürünlerini yayaların geçişini engelleyecek şekilde kaldırımları işgal etmesi, belirlenen otopark alanlarının dışında şehir merkezindeki yollara ve köprü bağlantı noktalarına vatandaşların araçlarını park etmesi, galericiler ve kargocuların görüntü itibari ile sıkıntı yaratmayacak bir yere taşınması ve trafik ile ilgili problemler ile çözümleri konuşuldu.

 

Toplantıda; Yürütme Kurulu Üyelerinden Semlin Çıbık’ın mazeret dilekçesi üzerine, yerine yedek üyelerden Hayri Demiray, Yürütme Kurulu’na alındı.

 

 

Çankırı Kent Konseyi’ne internet üzerinden ulaşım

 

Çankırı Kent Konseyi’nin web sitesi;  Basın, Yayın, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Komisyonu tarafından hazırlandı. Vatandaşlar, Kent Konseyi çalışmalarını  www.cankirikentkonseyi.com adresinden internet üzerinden de takip edebilecek. Sitede, Kent Konseyi çalışmalarının yanı sıra Çankırı’dan haberler, Çankırı tanıtımı ve fotoğrafları da yer alıyor. Çankırı Kent Konseyi, Çankırı’nın daha iyi tanıtılması amacı ile şehir dışından siteye girecek vatandaşlar için üst banner kısmında Çankırı’ya ait görseller kullandı. Web sitesinde yer alan “Şehrine İlham Ver” köşesi ise vatandaşlara Çankırı ile ilgili projelerini sunma fırsatı veriyor. Site üzerinden Çankırı Kent Konseyi’ne ulaştırılacak projeler, değerlendirilerek gerçekleştirilmesi amacı ile ilgili yerlere iletilecek. Ayrıca, vatandaşlar, “Bize Ulaşın” panelinden istek, şikâyet ve önerilerini Kent Konseyi’ne ulaştırabilecek.

 

Aktif olarak kullanılmaya başlanan web sitesinin güncellenme çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Derelli, “Vatandaşlarımızı kent yönetimine katılmış olarak görmek istiyoruz. Vatandaşlarımız, istek ve önerilerini bizlere yazılı olarak bildirebilirken hazırlanan sitemiz sayesinde internet üzerinden “bir tık”la da paylaşabilecekler. Bu, önemli bir süreç, çünkü vatandaşlarımız bizim aracılığımız ile yerel yönetimlerde inisiyatif kullanabilecek. Çağdaş, katılımcı, uygar ve adil bir kent olma yolunda bu şehrin insanları ve yerel yönetimi ile birlikte ortak akıl ile daha aktif bir şekilde hareket etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Vatandaşlar isteklerini Kent Konseyi’ne bildiriyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin