‘Verimli Kart’ projesi başladı

featured
service

Çankırı Ziraat Odası Başkanlığı Yapı Kredi Bankası ile ‘Verimli Kart’ projesini hayata geçirdi.

 

Çankırı Ziraat Odası çiftçilere yönelik proje çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek çiftçiler; “Verimli Kart” adlı kredi kartı ile de mazot alabilecek. Alacağı mazotun bedelini 6 ay sonra ödeyebilecekler. Ayrıca, bayi çiftçiye yüzde 6 indirim yapacak. Çankırı Ziraat Odası Üyeleri, Türkmen Yem’de de aynı kartı sıfır komisyonla kullanabilecekler. Burada da ödeme 6 ay sonra yapılabilecek.

 

Koç Otel’de gerçekleştirilen programa; Çankırı Ziraat Odası Üyeleri, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Çakır ve Müdür Yardımcıları, Yapı Kredi Bankası Bölge Müdürü Tarkan Eleren, Yapı Kredi Bankası Çankırı Şube Müdürü Ali İhsan Tonturoğlu, Buyruk Petrol A.Ş Nurettin Buyruk, Burç Lmd. Şirketi Murat Yıldırım ve muhtarlar katıldı.

 

Son günlerde Tüm Ülke Gündeminde olan; Hukuk Devleti ve insan haklarını ihlal eden, Terör örgütlerinin toplantılarına izin verip de Türkiye Cumhuriyeti’nin Bakanlarına çağdışı bir şekilde engel çıkaran Hollanda’yı şiddetle kınıyorum” diyerek sözlerine başlayan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli Çankırılı Çiftçiye Ucuz Mazot Kampanyasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Gamzeli “Çankırı Ziraat Odası olarak çiftçimizin hizmetinde projeler üretmeye devam ediyoruz. Çiftçimizin en fazla para harcadığı girdi bildiğiniz gibi mazot diye adlandırdığımız motorindir. Motorin toprak hazırlığı aşamasından, ekim, gübreleme, ilaçlama ve hasada kadar, hatta hasat sonrası ürünün nakli aşamasında bile kullanılmaktadır. Traktörün ve birçok tarım aracının yakıtıdır. Çiftçimizin en fazla ilgilendiği fiyat değişimlerinin başında da motorin fiyatları gelmektedir. Çünkü, motorin fiyatlarındaki değişimden çiftçimiz doğrudan etkilenmektedir.

Ülkemizde birçok üründe verim ve kalite olarak bakıldığında dünya ortalamalarına yakın veya üzerindeyiz. Ancak, girdi fiyatlarının yüksekliği, yapısal sorunlar gibi nedenlerle ürün maliyetleri artıyor, üreticilerimiz dünya fiyatları ile çoğu zaman rekabet edemiyor. Hükümetimizin, tarımda kullanılan mazotun yarısını karşılayacağına ilişkin açıklaması da son derece yerinde bir karardır. Üreticimizin girdi maliyetleri önemli ölçüde düşürecektir ve çiftçimize maliyet yönünden büyük katkı sağlayacaktır.  Çiftçimizin en önemli girdilerinden birinin mazot olduğunu bilerek hareket eden Çankırı Ziraat Odası olarak, çiftçimizin yararına Türkiye çapında projeler ortaya koyuyoruz.” dedi.

 

Çankırı Ziraat Odasının gerçekleştirdiği anlaşmalar hakkında bilgi veren Gamzeli “Buyruk petrol ile yaptığımız anlaşma ile bildiğiniz üzere mazotta  lpg ve benzinde % 6 iskonto aldık. İndirimli alışveriş yaptık. Bugün itibariyle indirimli kart ile buyruk petrolden akaryakıt alan aktif 1.853 kartımız çalışmakta,1853 üyemiz bu anlaşmadan faydalanmaktadır. Altı aylık bir sürede Çiftçilerimiz tarafından % 95 mazot olmak üzere 958 bin TL lik akaryakıt alınmıştır. Yaklaşık 97.760 TL üyemizin menfaati olmuştur. Koç otelle yaptığımız anlaşma ile ise 985 adet indirimli alışveriş kartı aktif olarak kullanılmaktadır. Üyelerimiz tarafından sözleşme başladığı tarihten bu güne toplamda 5.321 alışveriş yapılmıştır. 358.000,00 TL  alışverişten 17.900,00 TL, 821 lokanta hizmetinden 10.350,00 TL, 18 adet düğün salonu kiralamasından 16.200 TL toplamda 44.450,00 TL, her iki anlaşmada  ise 142.200,00 TL indirim alarak üyelerimize menfaat sağlamış bulunmaktayız.” dedi.

“Çiftçimizin sorununa merhem olmak, daha ucuz mazot sağlamak üzere, Çankırı Ziraat Odası olarak Çankırı’da Buyruk Petrol ile anlaşma yaptık.”  diyerek açıklamalarına devam eden Gamzeli “ Çankırı Ziraat Odası’na kayıtlı 2 bin 700 çiftçimiz var. Yapı Kredi Bankası ile yaptığımız anlaşmaya göre talepte bulunan tüm üyelerimiz bankadan “Verimli Kart” alabilecekler. Buyruk Petrol ile bir anlaşmamız var. Üyelerimiz bu akaryakıt bayisinden yüzde 11 indirimli mazot alabiliyor. Bu devam ediyor. Yapı Kredi Bankası ile yaptığımız anlaşmaya göre, bu indirime ek olarak üyelerimiz, bankadan alacakları “Verimli Kart” adlı kredi kartı ile de mazot alabilecek. Alacağı mazotun bedelini 6 ay sonra ödeyebilecekler. Ayrıca, bayi çiftçimize yüzde 6 indirim yapacak. Üyelerimiz, Türkmen Yem’de de aynı kartı sıfır komisyonla kullanabilecekler. Burada da ödeme 6 ay sonra yapılabilecek.

 

Çankırı Ziraat Odası yönetimi olarak, çiftçimizin yararına, onun sorununu çözmeyi, işini kolaylaştırmayı, ona para kazandırmayı, onun masrafını azaltmayı amaçlayan projeleri ardı ardına hayata geçiriyoruz. Bundan sonra da benzer projeler hazırlayıp, gerekli çalışmalarını yapıp, uygulamaya alacağız.

Gecesini gündüzüne katarak, bu ülke için üreten, 80 milyonluk ülke nüfusunun, 3-3,5 milyon sığınmacının, 40 milyona yakın turistin gıda güvencesini gerçekleştiren, yaz aylarında 6 milyona yakın istihdam yaratan, 16-17 milyar dolarlık gıda ve tarım ihracatının yapılması sağlayan çiftçimiz için hayırlı olsun diyoruz.

Siz fedakar cefakar üreticilerimiz her şeyin en iyisine layık” dedi.

Tarım ve Hayvancılık sektörünü her zaman desteklemeye devam edeceklerini dile getiren Yapı Kredi Bankası Bölge Müdürü Tarkan Eleren, “Alın teri olan herkesin bizde kredisi var” dedi.

Eleren ayrıca, “Yapı Kredi olarak, ülkemizin geleceği için stratejik önemi olduğunu düşündüğümüz tarım ve hayvancılık sektörünü desteklemeye, daha verimli işletmeler oluşturmaya, her türlü finansman olanaklarımızla, danışmanlık hizmetlerimizle çiftçi ve üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Yapı Kredi olarak, tarım ve hayvancılık sektörüne desteğimiz devam ediyor” diyen Yapı Kredi Bankası Çankırı Şube Müdürü Ali İhsan Tonturoğlu ise, “Son yıllarda yaşanan kapasite ve üretim artışına paralel olarak bu alanlarda yenilikçi çalışmalar oluşturduk Çankırı’da ki uzman çalışanlarımız, hem bu segmentteki  bilgi ve hizmet kalitesini artıracak hem de müşterilerimize hayvancılık ve tarım finansmanı konusunda danışmanlık vererek avantajlı finansman seçenekleri sunacak Tarım açısından en zengin yörelerinden bin olan Çankırı için hazırladığımız işbirliği protokolü sayesinde Çankırı ziraatçilerimizin ihtiyaçlarına yönelik ayrıcalıklı finansman fırsatları sunmaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından protokoller imzalandı.

‘Verimli Kart’ projesi başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin